» В Латвії конфіскували 30 млн дол, пов’язаних із Іванющенком

01 липень 2022, П'ятниця, 14:24

В Латвії конфіскували 30 млн дол, пов’язаних із Іванющенком

30 Жовтня 2019г.
Иванющенко

Cлідство пов'язує 30 млн дол., походження яких суд у Латвії визнав злочинним, з колишнім депутатом Верховної Ради Юрієм Іванющенком, соратником біглого екс-президента Віктора Януковича.

Про це повідомило сьогодні видання Українська правда з посиланням на власні джерела, передає Резонанс. Видання нагадує, що суд призначав конфіскацію ціх грошей у 2017 р., але адвокати власників коштів довели порушення своїх прав, справу було відправлено на повторний розгляд.

Рішення про конфіскацію засекречені, однак у латвійському реєстрі оприлюднене проміжне рішення, де є подробиці справи стосовно так званих "грошей Іванющенка", які співпадають із деталями конфіскації 30 млн дол. у жовтні.

Два джерела видання підтвердили, що конфісковані у жовтні гроші слідство пов'язує з Ю.Іванющенком. Ці кошти офіційно належать одеському підприємцю Дмитру Пархоменку, інформації про якого в інтернеті майже немає.

УП зазначає, що на початку року суд відмовився конфіскувати "гроші Іванющенка", але правоохоронці подали апеляцію й нове керівництво Генпрокуратури України дізналось пре це за тиждень до засідання. Співрозмовник видання каже, що ситуація з грошима у Латвії була важкою, прокуратура "її ледве вирулила".

Справу стосовно Ю.Іванющенка в Україні прокуратура закрила наприкінці серпня. Суд також скасував арешт його київських рахунків. Водночас у відповідь на запит прокуратура повідомила про те, що справу передали до НАБУ.