» В ОАСК оскаржуються умови повернення коштів за невикористані залізничні квитки

25 червень 2022, Субота, 23:27

В ОАСК оскаржуються умови повернення коштів за невикористані залізничні квитки

9 Січня 2020г.
ОАСК

Позов до міністерства інфраструктури України надійшов до Окружного адміністративного суду Києва. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-службу ОАСК.

Позивач оскаржує Правила перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України в частині, що стосується умов повернення платежів за невикористані проїзні документи.

Зокрема, позивач не згодний із положеннями про те, що при відмові пасажира від поїздки з особистих причин в термін менше ніж за 9 год. до відправлення поїзда, виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується, а якщо відмова відбулась після відправлення поїзда (але не більше ніж через 1 год. після його відправлення), виплачується 10% вартості квитка і плацкарти.

На думку позивача, оскаржувані положення викладені таким чином, що перевізник застосовує до споживача непропорційно велику суму компенсації за відмову від поїздки.

Позивач просить суд визнати протиправними та нечинними вказані положення Правил, затверджені наказом міністерства транспорту та зв’язку України від 27.12.2006р. №1196. Наразі вирішується питання про відкриття провадження в адміністративній справі.