» В ОАСК підтвердили, що отримали позов Дубінського до СБУ та Держприкордонслужби

04 грудень 2022, Неділя, 20:24

В ОАСК підтвердили, що отримали позов Дубінського до СБУ та Держприкордонслужби

12 Березня 2020г.
222

Олександр Дубінський просить ОАСК визнати протиправною бездіяльність СБУ щодо не проведення всіх необхідних заходів задля забезпечення захисту національної безпеки країни від ймовірного дефолту держави внаслідок неефективного управління у сфері розміщення державних цінних паперів. Відповідачами у даному позові зазначені – Служба безпеки України, Адміністрація Державної прикордонної служби, третіми особами, що не заявляють самостійних вимог на стороні відповідачів – голова НБУ Яків Смолій, перший заступник голови НБУ Катерина Рожкова, а також Оксана Маркарова.

Про це інформує Резонанс 12 березня із посиланням на ОАСК.

Водночас, позивач просить визнати протиправною бездіяльність Адміністрації Держприкордонслужби щодо не проведення всіх необхідних заходів задля забезпечення захисту національної безпеки України, а саме не розроблення пропозицій для внесення законодавчих змін щодо заборони виїзду за кордон, без спеціального дозволу від СБУ, посадовцям категорій «А» і «Б», які обіймали політичні посади, протягом одного року після проведення парламентських, президентських виборів та протягом року після звільнення.

Наразі судом вирішується питання щодо відкриття провадження за позовом Олександра Дубінського,.

10 березня народний депутат Дубінський звинуватив "Національний банк в особі Смолія, Рожкової і Чурія" у державному злочині.

- Перед лицем фінансової кризи, абсолютно чітко знаючи про початок відтоку капіталів з третіх країн, НБУ зливає з резервів 0.25 млрд доларів «для згладжування курсових коливань». Це «згладжування» є ні що інше, як забезпечення виходу з українських ОВДП фінансових спекулянтів, які в змові з НБУ і Мінфіном Маркаровой сформували піраміду на ринку держоблігацій, і отримували до 60% річних ефективної прибутку за допомогою штучного зміцнення курсу гривні, - написав Дубінський у соцмережі.

Цього ж дня він звернувся до ОАСК. "Звернувся до Окружного адмінсуду Києва з вимогою зобов'язати СБУ і Прикордонну службу вжити заходів для недопущення виїзду з країни глави НБУ Смолія, його першого зама Рожкової і екс-керівника Мінфіну Маркаровой - так як ці люди, діючи в змові, побудували боргову піраміду з ОВДП і створили умови для виведення грошей з бюджету, що загрожує системною кризою державних фінансів", - поінформував народний обранець.

Як інформував Резонанс, у квітні 2019 року до Окружного адміністративного суду міста Києва надійшов позов від журналіста Олександра Дубінського до Національної поліції України, Служби безпеки України та Адміністрації Державної прикордонної служби України про визнання протиправною їх бездіяльність щодо захисту національної безпеки України. Треті особи - Президент Петро Порошенко, голова АПУ Ігор Райнін, народний депутат Ігор Кононенко