» В Одесі звинувачений у вбивстві захопив суддів у заручники (оновлено)

06 грудень 2022, Вівторок, 09:28

В Одесі звинувачений у вбивстві захопив суддів у заручники (оновлено)

28 Лютого 2020г.
0
1

28 лютого 2020 року під час судового засідання у Приморському районному суді міста Одеси обвинувачений у скоєнні умисного вбивства (стаття 115 КК України) дістав предмет, схожий на гранату, та погрожував вбити себе та усіх присутніх.

У заручниках у нього опинилися судді Приморського районного суду міста Одеси Віктор Іванов та В'ячеслав Бондар. Про це пише Резонанс із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Наразі до суду прибула група швидкого реагування Національної поліції України.

В екстренному порядку із будівлі суду евакуйовані відвідувачі суду та працівники.

Введено в дію поліцейську операцію "Заручник".

ОНОВЛЕНО: Наразі правоохоронці ліквідували загрозу, ніхто не постраждав, - повідомила Резонансу начальник відділу комунікації Національної поліції в Одеській області Любов Гордієвська.

За даними ЗМІ, прізвище підсудного В'ячеслав Гарькавий. Його звинувачують у вбивстві громадянина Ізраїлю у вересні 2016 року.

- За допомогою злагоджених дій співробітників служби судових розпорядників та працівників апарату Приморського районного суду м. Одеси всі учасники судового процесу, які перебували в залі, були виведені с залу. Близько двох годин у заручниках перебували судді Приморського районного суду м. Одеси Віктор Іванов та Вячеслав Бондар. У результати довгих та важких переговорів, завдяки високопрофесійним діям начальника ГУНП в Одеській області Олега Беха та прокуратура Одеської області Максима Вихоря, злочинець пішов на угоду, та видав предмет, схожий на гранату, працівникам правоохоронних органів, - йдеться у коментарі Приморського районного суду міста Одеси щодо надзвичайної події, яка виникла сьогодні під час розгляду кримінальної справи.

Обставини, при яких в особистих речах обвинуваченого в залі судового засідання виявився предмет, схожий на гранату - на даний момент з’ясовуються органами досудового слідства.

На теперішній час робота Приморського районного суду м. Одеси поновлена в звичайному режимі. Керівництво суду співпрацює с органами досудового слідства.

- Варто наголосити, що всі особи, які доставляються до будівель судів із місць тимчасового утримання, заводяться до судів у супроводі працівників конвойної служби Національної поліції окремим входом і не проходять контролю на безпеку у співробітників Служби судової охорони. Тобто, відповідальність за наявність в осіб, які доставляються до судів з місць тимчасового утримання, заборонених предметів повністю покладається на працівників конвойної служби Національної поліції, - заявили у ССО.

За попереднім висновком експерта поліції, предмет, схожий на гранату, виявився муляжем гранати Ф-1.

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Миколаєві, наразі проводять першочергові слідчі дії за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 365 Кримінального кодексу України (Перевищення влади або службових повноважень). Та перевіряють причетність працівників поліції до скоєного у суді, та наявності у обвинуваченого заборонених предметів.

Голова Служби судової охорони В. Бондар повідомив Вищу раду правосуддя, що за результатами перемовин із прокурором Одеської області М. Вихором, начальником ГУ НП в Одеській області О. Бехою, за участю співробітників Служби судової охорони підполковників П. Сварника та В. Задорожного заарештований передав предмет, схожий на гранату, працівникам правоохоронних органів. Ніхто не постраждав. За висновком експерта поліції предмет, схожий на гранату, виявився муляжем. Водночас, на думку суддів Іванова В.В. і Бондаря В.Я., такі дії обвинуваченого у кримінальному провадженні Гарькавого В.В. мають ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 376 (втручання в діяльність судових органів) КК України, - поінформували у ВРП.

Наразі Вища рада правосуддя невідкладно розпочала перевірку за вказаним повідомленням та вживає всіх необхідних заходів щодо встановлення обставин інциденту для прийняття рішення в межах компетенції відповідно до статті 73 Закону України «Про Вищу раду правосуддя».

Зокрема, Вища рада правосуддя звернулася до Генерального прокурора Рябошапки Р.Г., Голови Служби безпеки України Баканова І.Г., Голови Національної поліції України Клименка І.В. для термінового надання інформації щодо вчиненого правопорушення та результатів реагування.