21 вересень 2023, Четвер, 16:01

В Одесі вчетверте розмалювали пам’ятник Катерині ІІ

18 Вересня 2022г.


КИЇВ. 18 вересня. Резонанс. В Одесі вчора ввечері на постаменті пам'ятника Катерині ІІ з'явився новий напис – «вбивця». Про це повідомив керівник Південного міжрегіонального відділу Українського інституту національної пам'яті Сергій Гуцалюк у Facebook, передає Резонанс.

Цитата

«Надвечір на кривавому маркері мордора в Одесі з'явились нові графіті, це вже вчетверте чи вп'яте за крайні дні. Одесити продовжують виказувати своє ставлення до імперського міфу, аж поки нарешті влада не прибере це з публічного простору», - написав Гуцалюк.

На фото видно, що на постаменті пам'ятника написано «вбивця».

Додамо

Так, це вже вчетверте розмалювали пам'ятник Катерині ІІ в Одесі. 10 вересня невідома дівчина написала на постаменті червоною фарбою «Катерина Путіна».

12 вересня активіст «Автомайдану» Артак Григорян облив пам'ятник червоною фарбою.

13 вересня його знову облили червоною фарбою.

Доповнення

Громадська організація “Зелений лист” закликала депутатів Одеської міськради розібратися з питанням щодо можливого демонтажу пам'ятника Катерині ІІ, який був встановлений в Одесі.

У відповідь на електронну петицію з вимогою знести пам'ятник Катерині ІІ, Президент України Володимир Зеленський доручив Одеській міській раді розглянути це питання.

Відреагували на ідею знесення пам'ятника і в Мінкульті - там, зокрема, підтримали ідею демонтажу Катерини II, запропонувавши перенести його на алею радянських пам'яток.

Авторами петицій (їх було кілька) серед аргументів "за" знесення були наведені дані, що кошти на зведення монумента виділялися з росії через "росспівробітництво", що пам'ятник є "маркером російського миру" і що він прославляє того, хто "сприяв геноциду українського та кримськотатарського народів".