23 березень 2024, Субота, 14:30

Військового прокурора викрито у хабарництві (оновлено)

26 Червня 2020г.
106419439 265315961568426 2640006150083391848 O

Слідчі територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, спільно з працівниками Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України за процесуального керівництва прокурорів Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора викрили та повідомили про підозру прокурору одного з відділів військової прокуратури Південного регіону (ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України).

Про це пише Резонанс із посиланням на ДБР.

За неофіційми даними, затримали прокурора відділу ВП регіону Олександра Росинського.

За попередньою інформацією, прокурор через посередників налагодив механізм систематичного одержання неправомірної вигоди від підприємців, які займаються ввезенням транспортних засобів на територію України. Правоохоронці задокументували факт вимагання прокурором через посередника 10 тис дол та одержання 5 тис дол на банківський рахунок.

Також правоохоронці задокументували факт вимагання та одержання цим же прокурором неправомірної вигоди у сумі 2, 5 тис дол від представника приватного підприємства.

Як уточнили у СБУ, прокурор є процесуальним керівником у кримінальному провадженні щодо військовослужбовців держприкордонслужби, які підозрюються у сприянні незаконному ввезенню в Україну іноземних автомобілів. За попередніми даними слідства, прокурор у межах розслідування «вирішив» штучно блокувати роботу підприємств-імпортерів авто через вилучення офіційної документації. За 2,5-10 тис дол він гарантував комерсантам не накладати на них відповідних слідчих санкцій. Розцінки прокурор «встановлював»залежно від обсягів імпорту та марок авто.

- Зверну увагу, що згаданий військовий прокурор потрапив у поле зору аж двох територіальних управлінь Бюро - у Києві та Миколаєві. По обом фактам він вимагав у підприємців неправоміру вигоду. 24 червня ці кримінальні провадження об’єднали в одне, а наступного дня - було оголошено про підозру, - розповів Резонансу перший заступник Директора Державного бюро розслідувань Олександр Бабіков.

Він також акцентував, що "справа цікава тим, що для її реалізації потрібно було скоординувати різні слідчі підрозділи, оперативників поліції та СБУ. З цим завданням Офіс Генерального прокурора успішно вправився".

Зокрема, до одного з теруправлінь Бюро у червні надійшла заява заступника директора ТОВ щодо факту вимагання з боку прокурора відділу військової прокуратури Південного регіону України за непритягнення до кримінальної відповідальності. Прокурор начебто знайшов підробку та використання підроблених документів під час митного оформлення імпортованих автомобілів. Для "усунення певних негативних моментів" він передав потерпілому інвойс на автомобіль марки Хюндай, моделі Соната на загальну суму 2,5 тис дол та банківський рахунок в офшорній зоні. При цьому військовий прокурор запевняв потерпілого, що це погоджено із «керівництвом у Києві».

Слідчі ДБР провели обшуки в адміністративній будівлі прокуратури, де працює підозрюваний, а також за місцем розташування та проживання представників суб’єктів господарювання, які причетні до надання неправомірної вигоди прокурору.

Наразі вирішується питання щодо обрання відносно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення від займаної посади.

У разі доведення вини, підозрюваному загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

За даними джерел Резонансу, затриманий Олександр Росинський ще 2014 року працював водієм у військовій прокуратурі Вінницького гарнізону, де з грудня 2014 до червня 2015 рр проходив службу заступником військового прокурора гарнізону Роман Мрочко, який у 27 років став  заступником військового прокурора Південного регіону України.

- Раніше до військової прокуратури був суворий відбір і в ній працювали стійкі традиції. На жаль, Матіос із 2014 року почав усе це ламати і за його командою до військової прокуратури стали набирати кадрове сміття, - вважає експерт воєнної юстиції Анатолій Маркевич.

За його словами, "найбільш віддані матіосики пішли з військової прокуратури слідом за своїм фюрером, а такі, як цей затриманий, вирішили і далі незаконно заробляти. Тому зірка знайшла свого героя!"

ГЕНЕРАЛЬСЬКЕ ЗВАННЯ, ЯК ПОДАРУНОК

У свою чергу у військовій прокуратурі Південного регіону України заявили, що засуджують прояви корупції у прокурорському середовищі.

- Держава змінюється, разом з нею змінюються й різні інституції, зокрема правоохоронні органи. Відбувається закономірний процес формування органів прокуратури за рахунок професійних і доброчесних співробітників, та відсіювання осіб, які не відповідають цим критеріям. Ми засуджуємо прояви такого негативного та ганебного явища як корупція у прокурорському середовищі й всіляко сприятимемо у повному і всебічному розслідуванні з метою встановлення істини у справі, - зауважив виконувач обов’язків військового прокурора Південного регіону України Іван Сиводєд.