19 березень 2024, Вівторок, 06:06

В Одесі загубили речові докази у справі про корупцію на митниці

27 Листопада 2018г.
75609 1 Large

У кримінальному провадженні про зловживання службовим становищем чиновників Одеської митниці про заниження розміру обов'язкових платежів під час ввезення в країну цигарок - зникли речові докази. Цю справу передали з Генеральної прокуратури до Національного антикорупційного бюро України, - пише Слово і Діло.

В ухвалах Овідіопольського районного суду Одеської області повідомляється, що слідчий відділ Авангардівського відділу поліції Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, порушенего за фактом ч. 1 ст. 388 Кримінального кодексу України (незаконні дії щодо майна, на яке накладено арешт або яке описано чи підлягає конфіскації). Справу відкрили після надходження у відділення поліції телефонного дзвінка від детектива НАБУ про те, що речові докази в їх справі пропали і не зберігаються на складі ТОВ «АГАТ 2016», а саме в смт Авангард, Овідіопольського району Одеської області. Одеські слідчі встановили, що сигарети передали ТОВ «АГАТ 2016» на підставі договору про зберігання тимчасово вилученого майна і речових доказів. Акти передачі речовим доказом були завірені директором «АГАТ 2016» Геннадієм Прохоровим.

За даними видання, раніше в цьому провадженні Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури ініціював знищення майже 75 млн сигарет, які були без акцизів і зберігалися на території земельних ділянок митного поста «Одеса-Центральний». Вони також були визнані речдоками в справі. Суддя клопотання ГПУ задовольнив.

ЧИ ПОТРІБНО РОБИТИ ТОВАРНУ КОНТРАБАНДУ ЗЛОЧИНОМ

Як повідомляв Резонанс, Генеральна прокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000001842 від 15.07.2016, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 14 (готування до злочину); ч. 1 ст. 204 (незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів); ч. 2 ст. 364 (зловживання повноваженнями) Кримінального кодексу України.

Учасники злочинної схеми за співучасті працівників Одеської митниці ДФС без фактичного в'їзду на територію митниці декларуючи товар в митному режимі «Імпорт 72АА», мають відскановані копії товаросупровідних документів з печатками митного органу призначення, що свідчить про функціонування злочинної схеми при співучасті працівників митних органів. Крім того, в базі даних ДФС стан декларації рахується як «завершення переміщення грузу», хоча фактично груз навіть не в'їжджав на територію Одеської митниці ДФС, - йдеться в ухвалі Печерського райсуду столиці.

ОДЕСЬКА МИТНИЦЯ: БІГ КОЛОМ РЕФОРМ