» В Одесі закрили конвертаційний центр

01 липень 2022, П'ятниця, 17:35

В Одесі закрили конвертаційний центр

9 Листопада 2018г.
Одесса_коныерт

Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою припинили в Одесі діяльність конвертаційного центру, через який переводилися в готівку гроші українських підприємств.

Про це повідомляє Резонанс із посиланням на прес-центр СБУ. Клієнтами ділків були десятки підприємств реального сектору економіки, які працюють на території одеського регіону.

У межах розпочатого кримінального провадження оперативники спецслужби задокументували, що організатори "конверту" пропонували місцевим підприємцям переводити гроші у готівку через фіктивні фінансово-господарські операції та надавали послуги з мінімізації податків.

Співробітники СБ України також встановили, що частина коштів перераховувалась на рахунки підприємств країни-агресора у Москві та Ростові-на-Дону через офшорні компанії.

Щомісячний обіг нелегального бізнесу становив понад 50 млн грн., загалом ділки встигли "відмити" більш ніж 120 млн грн. Правоохоронці затримали одного із кур’єрів під час передачі грошей організатору.

У ході санкціонованих слідчих дій в офісі конверт-центру правоохоронці вилучили валюту на суму понад 18 млн у гривневому еквіваленті, також печатки фіктивних підприємств, оргтехніку та документацію про проведення фіктивної̈ господарської̈ діяльності. Триває досудове розслідування за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.