21 вересень 2023, Четвер, 04:21

В окупованому Криму до 17 років ув’язнення засудили заступника голови Меджлісу Джеляла

21 Вересня 2022г.


КИЇВ. 21 вересня. Резонанс. Окупаційний "верховний суд" Криму засудив заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі. Про це повідомив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим та Севастополя Ігор Поночовний у Facebook, пише Резонанс.

Цитата

«Сьогодні, 21 вересня 2022 року, окупаційний Верховний суд Криму виніс черговий незаконний вирок, цього разу заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, а також Асану та Азізу Ахтемовим. Громадян України звинуватили у вчиненні "диверсії" на території окупованого Криму та засудили. Нарімана Джеляла до 17 років позбавлення волі, Асана Ахтемова до 15 років позбавлення волі, Азіза Ахтемова до 13 років позбавлення волі», - повідомив Поночовний.

Деталі

Він зазначив, що насправді, правоохоронна та судова системи в Криму – це єдина "репресивна машина", ціллю якої є лише переслідування та залякування цивільного населення півострова, у тому числі корінного кримськотатарського народу.

«Під її "колеса" потрапляють всі ті, хто займає проукраїнську позицію, громадяни, що не змирилися з окупацією, беззаконням і терором на півострові. Показово, що Нарімана Джеляла затримали в минулому році відразу після участі в саміті "Кримська платформа". Затримання пов’язано з його громадською та політичною діяльністю, висвітленням злочинів окупантів, свободою слова та боротьбою за права людини», - написав Поночовний.

Він повідомив, що усі факти вчинення злочинів рф та її окупаційною адміністрацією в Криму, у тому числі стосовно кримських татар, фіксуються у кримінальних провадженнях прокуратурою АРК та міста Севастополя.

Доповнення

4 вересня 2021 року стало відомо, що російські силовики прийшли з обшуками до заступника голови Меджлісу, журналіста і політолога Нарімана Джелялова. Прокуратура АР Крим відкрила кримінальне провадження щодо незаконних обшуків та затримання Нарімана Джелялова.

У Президента Володимира Зеленського і Міністерстві закордонних справ України рішуче засудили незаконні затримання і пов’язали затримання Джелялова з його участю в саміті “Кримської платформи”.