» В ООН закликали Росію надати інформацію щодо затримання Єсипенка

19 серпень 2022, П'ятниця, 21:03

В ООН закликали Росію надати інформацію щодо затримання Єсипенка

11 Червня 2021г.


КИЇВ. 10 червня. Резонанс. Спеціальні доповідачі з прав людини Організації Об’єднаних Націй направили лист до міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова із закликом надати інформацію про арешт та затримання фрілансера проєкту Крим.Реалії Владислава Єсипенка. Документ є у розпорядженні Радіо Свобода, передає Резонанс.

Цитата

“Ми висловлюємо найбільш серйозне занепокоєння через арешт, затримання, ймовірні тортури та кримінальні обвинувачення стосовно Єсипенка, які здаються створеними через його журналістську діяльність... Ми подаємо це звернення щоб захистити права Єсипенка від непоправної шкоди, не шкодячи тим самим будь-якому юридичному рішенню”, — мовиться в листі.

Додамо

Доповідачі ООН просять Росію забезпечити надання інформації про арешт та затримання Єсипенка.

“Будь ласка, надайте деталі та, де це можливо, результати будь-якого розслідування та судових чи інших розслідувань, які могли бути проведені або передбачені щодо заяв про катування чи інше жорстоке, нелюдське або таке, що принижує гідність, поводження або покарання, що могли бути нанесені Єсипенку”, — йдеться в листі.

Нагадаємо

Підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя в п’ятницю, 30 квітня, продовжив на 2 місяці арешт фрілансеру Владиславу Єсипенку.

Раніше повідомлялося, що експертиза не знайшла відбитків пальців арештованого в Криму Єсипенка на “вилученій” у нього гранаті.

Підконтрольний Росії Верховний суд Криму в середу, 26 травня, відхилив апеляцію на продовження арешту Єсипенка. Таким чином, він залишиться під арештом в СІЗО як мінімум до 11 липня 2021 року.

27 травня адвокатів журналіста Владислава Єсипенка повідомили про закінчення слідчих дій у справі.