» В Україні існує контрабанда?

29 червень 2022, Середа, 22:26

В Україні існує контрабанда?

6 Серпня 2018г.
0
43043647_303

Серйозно? Та ви що, бути такого не може. Наклеп і саботаж. Ну подумаєш, переправляємо лабутени за ціною валянок через митницю і ще «дещо»...

То хіба ж це злочин? Так, дитячі забавки. Точніше - багаторічна традиція – бери добро і ділись з ким треба на горі, а держава, всі ті закони і конституції почекають. Business as usual. Нічого особистого.

Владі ніколи латати контрабандні діри на митниці – у неї покращення йде повним ходом. Лише от загальний захват від провадження великих реформ і очищення країни від корупції час від часу псують допитливі західні партнери. Уявіть рівень їхнього цинізму – вони собі там порахували, що Україна може обійтись без кредитів, якщо перекриє контрабандний потік.

Зрада! Зокрема, німецькі журналісти щоденної газети Süddeutsche Zeitung з'ясували, що від корупції на українській митниці держава втрачає до 4,8 млрд дол на рік. І це лише дані по Одесі і Києву. Агов, а Закарпаття чого забули? Там же контрабандисти що не є – міцний середній клас. Так би мовити, укорінені ринкові відносини.

Розслідування показало, що втрати від корупції на українській митниці "складають набагато більше десятої частини надходжень в державний бюджет і вдвічі перевищують суму кредитів, які Україна має намір прийняти в МВФ, ЄС і Світового Банку в 2018 році".

Еврика? Нічого подібного. Цю істину влада чудово знає, і що в голові не вкладається – усіх це влаштовує.

Усіх тих, хто готовий країну загнати в боргове рабство на десятки років, аби лиш нічого не змінювати, аби викачувати ресурси і спокійно собі жити і виховувати дітей на цивілізованих європейських просторах – десь в швейцарських Альпах чи каліфорнійських пляжах. Байдуже де – аби лиш не в українських джунглях, де займатись контрабандою, рейдерством та схемами усіх можливих конфігурацій – святе діло.

Джерело

61937640_1114442378764033_8661034197877522432_n
Володимир Пилипенко Представник України у Венеціанській комісії (2013-2017 рр), народний депутат України VI-VII скликань, директор Українського центру суспільно-правових досліджень.