15 квітень 2024, Понеділок, 15:40

В Україні хочуть скасувати ліцензування наркотиків, еротичних товарів і ліків для тварин, – Пилипенко

13 Вересня 2019г.
1558458092 8831 018339 Xkxezyc7 1024x695

Ухвалені у першому читанні законопроекти щодо удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності передбачають скасування ліцензування наркотичних засобів, продукції сексуального та еротичного характеру, космічної діяльності та ліків для тварин.

Про це заявив Резонансу 13 вересня 2019 року представник України у Венеційській комісії (2013-2017 рр.), керівник Українського центру соціально-правових досліджень Володимир Пилипенко.

Так, із закону виключають положення про ліцензування господарської діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів наркотичних засобів і психотропних речовин.

Натомість, як зауважив політик, не запроваджуються інші механізми контролю за обігом таких засобів.

«Такі дії ніяк не узгоджуються з вимогами Конвенції ООН про боротьбу проти незаконного обігу наркотичних засобів і психотропних речовин», - наголосив він.

Окрім того, ліцензування скасовується для космічної діяльності.

«Це не узгоджується з вимогами Декларації правових принципів діяльності держав з дослідження та використання космічного простору ООН від 13.12.1963 та Договору про принципи діяльності держав по дослідженню і використанню космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла ООН (Резолюція A/RES/2222 (XXI) Генеральної Асамблеї ООН від 19.12.1966) (у частині необхідності дозволу та спостереження держав за провадженням космічної діяльності неурядовими організаціями)», - запевнив Володимир Пилипенко.

Ліцензування також позбавляються окремі види господарської діяльності, як то діяльність з обігу продукції сексуального та еротичного характеру.

Відтепер ввозити на територію України, виготовляти та зберігати таку продукцію, здійснювати послуги і проведення видовищних заходів сексуального характеру можна буде без наявності спеціального дозволу (ліцензії).

Це стосуватиметься і ліків для тварин. Так, оптові підприємства, які торгують ветеринарними препаратами, не мають отримувати від Департаменту або уповноваженого ним органу ліцензію на провадження господарської діяльності у цій сфері.

- Існує небезпека, що на полицях ветеринарних аптек можна буде купити ліки невідомо якої якості. Який наступний крок? Можливо, ліки без ліцензії для людей, дітей? - обурився керівник Українського центру соціально-правових досліджень і додав, що такі зміни будуть вигідні лише виробникам такої продукції.