» В Україні планують змінити порядок помилування

09 грудень 2022, П'ятниця, 15:30

В Україні планують змінити порядок помилування

27 Серпня 2020г.
144219

В Україні планують змінити підстави для помилування осіб, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини. Також по-новому пропонують обчислювати строки нового покарання, яким замінюється довічне позбавлення волі.

Про це повідомляє Резонанс 27 серпня із посиланням на Закон і Бізнес.

Зміни передбачено проектом Указу Президента України «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Наказом Президента України від 21.04.2015 № 223», який напередодні буд затверджений на засіданні Кабінету Міністрів.

Відповідно до змін, уточнюється порядок обрахування нового покарання, яким замінюється довічне позбавлення . Так, у разі задоволення такого клопотання, строк, на який замінено покарання, пропонується обраховувати з початку відбування покарання у виді довічного позбавлення волі та не може становити менше двадцяти п’яти років.

Також пропонується змінити підстави для помилування осіб, які засуджені за тяжкі чи особливо тяжкі злочини.

«Замість «надзвичайних» обставин, які можуть занадто широко тлумачитися на практиці, пропонується звузити цю оціночну підставу до «обставин, що зумовлені гуманним ставленням до них», — йдеться у пояснювальній записці до документу.

Крім того, пропонується визначити, що при вирішенні питання про помилування повинна

враховуватися характеристика адміністрації установи виконання покарань щодо засудженого, а не її думка. Також пропонується надати засудженому можливість подавати разом з клопотанням не тільки документи, а й «інші матеріали». Наприклад, зразки публікацій, листи з вибаченнями до потерпілих, відеозвернення тощо.

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram.