27 вересень 2023, Середа, 14:43

В Україні побільшало ДТП на тлі відключення вуличного освітлення

28 Жовтня 2022г.


КИЇВ. 28 жовтня. Резонанс. В Україні зросла кількість ДТП на тлі відключення вуличного освітлення. Про це повідомив заступник начальника департаменту патрульної поліції НПУ Олексій Білошицький у Facebook, пише Резонанс.

Цитата

"рашисти постійно б’ють по критичній інфраструктурі. У режимі економії електроенергії та світломаскування вулиці наших міст майже неосвітлені. (...) Лише з 10 по 23 жовтня загинув 51 пішохід, зокрема 38 з них - у темний час доби. Це на понад 25% більше ніж за два попередні тижні. Тобто, можемо говорити про те, що це суттєво впливає на безпеку дорожнього руху і збільшення ДТП на дорогах", - зазначив Білошицький.

Він підкреслив, що в умовах відключення вуличного освітлення потрібно бути вдвічі обережнішими на дорогах. Особливо пішоходам. І нагадав, що світловідбивальні елементи мають стати неодмінним атрибутом кожного пішохода в темний час доби.

Доповнення

Для уникнення аварій та інших неприємних ситуацій оприлюднили декілька порад:

  • одягайте речі світлого кольору, адже вони є найбільш помітними для інших учасників дорожнього руху;
  • розміщуйте на одязі світловідбивальні елементи. Їх можна пов’язати на рухомі частини тіла (руки, ноги, передпліччя, гомілки);
  • використовуйте флікери. За наявності флікерів водій має змогу бачити пішохода за 130-150 метрів. Чіпляйте флікери з різних сторін: на рюкзак, шапку, взуття або інші аксесуари;
  • при купівлі одягу надавайте перевагу речам зі світловідбивальними елементами.