» В Україні посилять боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами: Зеленський підписав закон

28 травень 2022, Субота, 13:11

В Україні посилять боротьбу з жорстоким поводженням з тваринами: Зеленський підписав закон

7 Серпня 2021г.


КИЇВ. 7 серпня. Резонанс. Президент України Володимир Зеленський підписав закон про протидію жорстокому поводженню з тваринами. Про це свідчить картка законопроекту на сайті парламенту, передає Резонанс.

"06.08.2021 повернуто з підписом від Президента", - йдеться у повідомленні на сайті ВР.

Деталі

Верховна Рада ухвалила законопроект про протидію жорстокому поводженню з тваринами 16 липня. Документ вводить нові правила вигулу та утримання тварин, а також догляду за ними.

Документ передбачає обов’язкову наявність повідця для вигулювання собак та інших домашніх тварин, які можуть становити небезпеку для життя або здоров’я людини, а також намордника на собаках небезпечних порід. Домашні тварини тепер повинні мати нашийники з ідентифікаційними позначками.

Забороняється жебракувати з тваринами, а також надавати фотопослуги з дикими тваринами, крім зоопарків, цирків та дельфінаріїв.

Також закон забороняє протягом року володіти домашніми тваринами людям, яких притягували до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані з жорстоким поводженням із тваринами. Також 10 років заборонено утримувати тварин тим, кого притягували до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження з тваринами.

Окрім того, забороняється умертвіння тварин для регулювання чисельності безпритульних тварин.