01 грудень 2023, П'ятниця, 18:17

В Україні щотижня реєструють кримінальні правопорушення про перешкоджання роботі журналіста

19 Квітня 2021г.
14 04 Підпал Струмівка 1

Слідчі Дрогобицького відділку ГУ Національної поліції у Львівській області розпочали досудове розслідування за ч.1 ст.171 КК України (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) за зверненням журналіста газети «ІДЕЯ НАЦІЇ». Він заявив правоохоронцям, що 18 квітня біля церкви в Дрогобичі під час виконання редакційного завдання йому нанесли тілесні ушкодження, чим перешкоджали його законній професійній діяльності журналіста.

Як інформує Резонанс 19 квітня з посиланням на джерело у правоохоронних органах, наразі поліція встановлює обставини та мотиви події, а також особу, яка вчинила злочин.

Також джерело повідомило, що слідчими Луцького РУП ГУНП у Волинській області розпочато досудове розслідування за ч. 2 ст. 347-1 КК України (Умисне знищення або пошкодження майна журналіста) в селі Струмівка, де 14 квітня підпалили автомобіль директорки інформаційно - аналітичного видання "Інсайдер-медіа" Катерини Дулапчій (Той).

У коментарі Резонансу вона заявила, що пов‘язує підпал із професійною діяльністю. Катерина Дулапчій (Той) також додала, що правоохоронці відразу  відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 ККУ (Умисне знищення або пошкодження майна), офіційних даних щодо додаткової правової кваліфікації потерпіла наразі немає.

За неофіційними відомостями, ще одну резонансу справу за ч.1 ст.345-1 КК України (Погроза або насильство щодо журналіста) розпочали минулого тижня слідчі Тернопільського РУП ГУНП області за заявою головного редактора рекламно-інформаційної газети «Берж Інфо» про погрози фізичною розправою у зв’язку із здійсненням законної професійної діяльності журналіста.

Також джерело Резонансу нагадало, що у лютому Верховна Рада ухвалила законопроєкт №3633 «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів». Зокрема, оновлено редакцію ст. 345-1 ККУ, якою передбачено кримінальну відповідальність за погрозу вбивством, насильством, знищенням чи пошкодженням майна журналісту, його близьким родичам чи членам сім’ї, умисне заподіяння таким особам побоїв, легких, середньої тяжкості або тяжких тілесних ушкоджень у зв’язку із здійсненням цим журналістом законної професійної діяльності, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб або організованою групою у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 14 років.

ЖУРНАЛІСТ МАЦУКА ЗАЯВИВ ПРО ПОГРОЗИ ФІЗИЧНОЮ РОЗПРАВОЮ, ОТРИМАНІ В СОЦМЕРЕЖАХ

Читайте Резонанс в Facebook и подписывайтесь на наш канал в Telegram