24 березень 2024, Неділя, 14:25

В Україні ухвалили абсолютно антинародну медичну реформу, – Ольга Богомолець

14 Березня 2018г.
Снимок экрана 2018 03 14 в 17.21.57

Нині в Україні бракує 2 тис сімейних лікарів. Це означає, що якщо на кожного медика припадає по 2 тис пацієнтів, то 4 млн українців просто залишаються без можливості обрати свого лікаря. Про це в ефірі проекту «ДокаZ з Олексієм Шевчуком» на телеканалі ZIK заявила народний депутат України Ольга Богомолець.

«На мій погляд, в Україні ухвалили абсолютно антинародну медичну реформу для галочки. Це зробили для того, щоб можна було звітуватись перед міжнародними донорами та послами і вони думали, що у нас щось відбувається на краще», – сказала Богомолець. Натомість, за її словами, поза увагою залишилось саме населення, адже медична реформа точно впроваджується не для людей і вона навела приклади.

«Сьогодні у міністерстві пропонують, щоб лікар став приватним підприємцем і почав обслуговувати 2 тис пацієнтів. За кожну особу йому платитимуть 370 гривень. Але від такої схеми у світі вже давно відмовилися, бо якщо раптом лікар піде у декретну відпустку, зламає ногу і т.д., то незрозуміло, що робити пацієнтам, які закріплені за цим медиком.  Бо хто захоче з інших лікарів взяти пацієнтів колеги, якщо у них також будуть свої 2 тис людей», – прокоментувала гість у студії.

Народний депутат вважає, що система, яку Україна перейняла з радянських часів, була продуманою. «Система Семашка, котра до нас прийшла з радянських часів, і яку зараз критикують, насправді була однією з найкращих, тому що вона дала можливість подолати багато епідемій. Бо ж сьогодні на прийомі до сімейного лікаря зустрінуться пацієнт з сифілісом, гонореєю, туберкульозом, грипом та, наприклад, дитина з вітрянкою», – наголосила Богомолець.

Також незрозумілою, вона вважає, є система дезінфекції приміщень, у яких прийматимуть лікарі. «Я не знаю, хто прибиратиме та кварцуватиме кабінет, піднімати телефонну слухавку, митиме туалет і т.інше. Можливо, це буде сам лікар, тому що він намагатиметься зекономити гроші. Адже раніше лікарів згруповували у клініках крокової доступності, де був адміністратор, який розводив потоки пацієнтів. Фактично, все добре, що було перекреслили і зараз залишили тільки погане», – сказала гостя у студії.

МЕДРЕФОРМА: ЛІКУВАТИ НЕ МОЖНА АМПУТУВАТИ