» В Україні відкрили справу щодо можливого катування і вбивства британського волонтера військовими рф

05 жовтень 2022, Середа, 06:09

В Україні відкрили справу щодо можливого катування і вбивства британського волонтера військовими рф

8 Вересня 2022г.


КИЇВ. 7 вересня. Резонанс. Офіс Генпрокурора розпочав досудове розслідування за фактом можливих катувань та вбивства волонтера з Великої Британії військовослужбовцями рф. Про це повідомив під час брифінгу генпрокурор Андрій Костін, передає Резонанс

Деталі

Як повідомляє Костін, попередньо встановили, що в квітні 2022 року під час здійснення волонтерської діяльності з евакуації мирного населення на території Запорізької області волонтер був незаконно захоплений російськими військовослужбовцями. Після чого його позбавили волі та примусово перевезли на тимчасово окуповану територію Донецької області.

У липні 2022-го окупаційна адміністрація рф розповсюдила інформацію про начебто загибель волонтера "внаслідок хвороби і стресу". Після більше ніж 1,5 місяця перемовин росія повернула його тіло на підконтрольну Україні територію, зазначив генпрокурор.

За інформацією Костіна, на тілі волонтера є ознаки тілесних ушкоджень, які можуть свідчити про жорстоке поводження з ним, що могло стати справжньою причиною його загибелі.

"Тіло, надане країною-агресором, зберігалося в неналежних умовах і перебуває в понівеченому стані, тому справжні причини смерті будуть встановлені після проведення судово-медичної експертизи", – зазначив він.

Розслідування цього кримінального провадження доручено Головному слідчому управлінню СБУ. 

Цитата

"російська федерація вчергове показує своє людожерське обличчя, щоденно піддаються катуванням і знаходяться під загрозою позасудових страт тисячі громадян, в тому числі цивільних, які незаконно утримуються у заручниках Росією на тимчасово окупованій території", - акцентував генпрокурор.

Нагадаємо

Офіс Генпрокурора заочно повідомив про підозру чоловіку, який добровільно погодився співпрацювати з окупаційною владою і став керівником "Промсвязьбанку" на захопленій Херсонщині.