Суддя Бориспільського районного суду Київської області застосував до громадянина РФ, 1971 р.н., "злодія в законі" на прізвисько Батир "Бухарський" міру запобіжного заходу - арешт, і з подальшою екстрадицією до Іспанії. На території України він був затриманий працівниками управління стратегічних розслідувань Нацполіції на Київщині. Про це 5 травня 2019 повідомив у соцмережі перший заступник голови Національної поліції В’ячеслав Аброськін.
Він додав, що "Бухарський" тривалий час знаходиться в міжнародному розшуку, розшукувався правоохоронними органами Королівства Іспанії для притягнення до кримінальної відповідальності за незаконне злочинне об`єднання, відмивання грошей та фальсифікацію документів.
- Цей злодій тривалий час проживав в Іспанії та виконував особисті доручення об`єднання «злодіїв в законі» РФ щодо відмивання грошей, які виводилися з країн колишнього СРСР. Був «підзвітним» двом «злодіям в законі» на прізвиська «дід Хасан» й «Япончик», - написав перший заступник Сергія Князєва.
ПОЛІЦІЯ ВСТАНОВИЛА ЩЕ ОДИН ФАКТ ЛЕГАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ ІНОЗЕМНОГО «ЗЛОДІЯ В ЗАКОНІ»
За словами представника Нацполіції, після проведення спеціальної операції правоохоронними органами Іспанії "Бутирський" виїхав в Україну, де переховувався "під іншими даними з підробленим паспортом громадянина України".
- Але йому не поталанило, поїде в Іспанію, - резюмував Аброськін.
Як нагадує Резонанс, про затримання "злодія у законі" Ботіра Рахімова, більш відомого у кримінальному середовищі як Батир "Бухарський", Нацполіція оголосила 10 квітня 2019 року.
11 квітня 2019 року затриманого доправли до Миколаївського пункту тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства у селищі Мартинівському.
За даними Резонансу, у квітні у цій справі до Іспанії відрядили компетентного працівника української Генеральної прокуратури.
- Наразі чекаємо запит від іспанців. Більше поки додати нічого, - заявило 6 травня 2019 року Резонансу інформоване джерело у ГПУ.
За даними з відкритих джерел, 16 червня 2010 року на північному сході Каталонії під час в масштабної поліцейської операції було затримано 6 осіб - Батир "Бухарський" та ще 5 його поплічників. Серед заарештованих разом з ним громадяни п'яти країн - Росії, України, Вірменії, Казахстану і Узбекистану. Всі вони підозрюються у відмиванні грошей, шахрайстві та участі в організованій злочинності.
Рахімова заарештували о 21:00 за місцевим часом в аеропорту Барселони, де він разом з охоронцями робив пересадку на шляху до Амстердаму, повідомляє іспанська телеканал Cadena Ser.
Крім того, іспанські ЗМІ поширили дані про ще двох інших заарештованих. Ними виявилися неназваний український генерал і володар титулу "Підприємець Казахстану 2008" Гагік Елоян, пов'язаний з компанією Oriel Resources і Євроазіатським банком розвитку.
Також повідомляється, що у межах згаданої спецоперації правоохоронні органи Іспанії провели обшуки в квартирах підозрюваних в Барселоні, Таррагоні, Салоу, Реусі, Камбрілсі. Конфісковано близько 30 автомобілів, значна частина з яких - Mercedes. Операція була проведена у співпраці прокуратури Барселони і Мадрида, схваленій спеціальним декретом Генеральної прокуратури Іспанії. У затриманні брали участь десятки агентів спецпідрозділу UDYCO і цивільна гвардія Каталонії.
За попередніми даними, підозрювані зберігали в Іспанії злодійський "общак" і керували декількома ресторанами, готелями і борделем, які, імовірно, купувалися з метою "відмивання" коштів злочинної організації міжнародного рівня.
22 червня 2017 року Іспанією "Бухарського" було оголошено в міжнародний розшук за ст. 301, 302, 305, 390, 392, 515, 517 КК Іспанії.
За даними ІА Прайм Крайм, Рахімов Ботір Каюмович (Батир "Бухарський") народився 26 травня 1971 року у місті Бухара (Узбекистан). Після звільнення з місць позбавлення волі в Краснодарському краї був "коронований" у Москві за рекомендацією Діда Хасана. Нині покійний Усоян і Рахімов неодноразово виїжджали до Ташкенту, де виступали в якості третейських суддів у суперечках між узбецькими комерсантами.
Як пише іспанська газета ABC, Ботір Рахімов вважався довіреною особою і "злодія в законі" В'ячеслава Іванькова, на прізвисько Япончик, і російського підприємця Олега Дерипаски, якому він допомагав вести алюмінієвий бізнес на своїй батьківщині - в Узбекистані. За деякими даними, Рахімов також був вхожий у вищі кола управління російської компанії "Газпром".