01 грудень 2023, П'ятниця, 18:43

В українських в’язницях хочуть збільшити площу камер. Януковичу – комфортні умови

25 Січня 2019г.
Crop

У разі екстрадиції Віктора Януковича до України він може розраховувати на камеру європейського типу. На розгляді в комітетах Верховної Ради знаходиться законопроект про зміни до Закону «Про попереднє ув’язнення», - пише Український репортер.

Пропонується встановити, що норма площі в камері для однієї особи не може бути менше трьох квадратних метрів, а для вагітної жінки або особи, яка має при собі дитину, – шести квадратних метрів.

Площа камер для одиночного тримання не може бути меншою шести “квадратів”. При обрахуванні площі камер не враховується площа санвузла. Відстань між протилежними стінами камери не може бути меншою двох метрів.

Як зазначають автори цієї ініціативи, нардепи Ірина Суслова, Ігор Побер, Світлана Заліщук, Ірина Луценко, Світлана Білозір та інші, в Україні з 1993 року не переглядалися “в’язничі” норми. А вони сьогодні передбачають, що площа в камері для однієї людини не може бути менше 2,5 кв.м, а для вагітної жінки або жінки, яка має при собі дитину, – 4, 5 кв.м. Водночас наша держава ратифікувала низку міжнародних угод, конвенцій у сфері прав людини. Міжнародні спостерігачі, правники під час моніторингових візитів до України пропонували гуманізувати наше законодавство щодо умов у колоніях.

ОБОЛОНСЬКИЙ СУД ЗАСУДИВ ЯНУКОВИЧА ДО 13 РОКІВ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ

"Шлях зради отримав юридичну оцінку. Янукович - злочинець, державний зрадник і пособник того, хто розв'язав агресивну війну проти України", - заявив Генеральний прокурор України Юрій Луценко. - Це суд не тільки над Януковичем, але і над Путіним. Бо суд чітко вказав, що окупація Криму і частини українського Донбасу, розв'язана Російською Федерацією, лише прикривалася листом Януковича. Отже, це крок до майбутніх міжнародних судів за скоєні злочини проти України".

Як передає Резонанс, також очільник ГПУ додав: "Це суд-попередження для всіх нинішніх і майбутніх високопосадовців в Україні - жодна посада не гарантує безвідповідальності за пограбування і зраду України".

НАЛИВАЙЧЕНКО: ЯНУКОВИЧУ – ДОВІЧНЕ