» В українському антарктичному центрі знайшли корупцію

03 липень 2022, Неділя, 11:02

В українському антарктичному центрі знайшли корупцію

29 Жовтня 2018г.
Взятка_2

Державна аудиторська служба України під час аудиту діяльності Національного антарктичного наукового центру (ГУ “НАНЦ”) за 2014-2018 роки встановила порушення на суму 85,6 млн грн. Про це повідомляє 1NEWS.

Крім цього, встановлено порушення при проведенні процедур закупівель, за результатами яких укладено договорів на суму 70,7 млн грн.

За даними Держаудитслужби, за цей період ДУ “НАНЦ” отримав асигнувань на суму 196,5 млн грн.

“В українському антарктичному центрі бюджетні кошти витрачаються в основному не на проведення корисних для країни наукових досліджень, а на закордонні відрядження та інші економічно необґрунтовані цілі. На сьогодні потреба в бюджетних коштах, більшу частину з яких (65-80%) становлять витрати на організацію та проведення антарктичних експедицій, ГУ “НАНЦ” визначав з недотриманням бюджетного законодавства без відповідних розрахунків і економічних обґрунтувань”, – наголошується в повідомленні Держаудитслужби.

Крім того, з 12 об’єктів антарктичної станції “Академік Вернадський” на балансі ДУ “НАНЦ” враховувалися тільки два з них. Під час ревізії всі об’єкти антарктичної станції поставлено на облік і проведено їх дооцінку на суму 42,1 млн грн.