» ВАКС оголосив вирок екссудді Жовтневого райсуду Дніпра Галічому

20 апрель 2021, Вторник, 10:17

ВАКС оголосив вирок екссудді Жовтневого райсуду Дніпра Галічому

17 марта 2021г.
изображение_2021-03-17_170421

17 березня 2021 року оголошено обвинувальний вирок судді Жовтневого районного суду м. Дніпра Вадиму Галічиму.

Про це пише Резонанс 17 березня із посиланням на Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

Суд, зваживши на достатність доказів у справі, наданих прокурором САП та детективами НАБУ, визнав екссуддю винуватим в одержанні 10 тис доларів неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особами, уповноваженими на виконання функцій держави, щодо не притягнення громадянина до кримінальної відповідальності за скоєну крадіжку майна, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 369-2 КК України.

Вироком суду судді призначено покарання у вигляді 3 років 6 місяців позбавлення волі та 3 років заборони зайняття адвокатською і суддівською діяльністю. Крім того, суд змінив запобіжний захід екссудді на взяття під варту до набрання вироком законної сили.

Як зауважили у САП, вирок суду може бути оскаржений впродовж 30 днів з моменту його проголошення.

Нагадаємо, як повідомляв екскерівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, в жовтні 2016 року вказаний служитель Феміди, пообіцявши посприяти у припиненні кримінального переслідування особи працівниками Національної поліції, перебуваючи у одному із ресторанів міста Дніпра, отримав хабар у розмірі 10 тис дол.

Суддя Жовтневого районного суду м. Дніпра був викритий у протиправній діяльності та затриманий спільними зусиллями Національної поліції України, НАБУ та САП. Як відзначали свого часу в МВС, "спецоперація стала можливою завдяки підтримці міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, голови Національної поліції Хатії Деканоідзе та внесеним змінам до Конституції України в частині правосуддя. Це дало змогу оперативним підрозділам правоохоронних органів затримати суддю-хабарника без надання згоди на це Верховної Ради України".

13 квітня 2017 року Вища рада правосуддя звільнила Галічого з посади судді Жовтневого районного суду за вчинення істотного дисциплінарного проступку (рішення № 835/0/15-17).

"Встановлені Комісією факти свідчать, що дії судді Галічого В.М. є такими, що порочать звання судді, викликають сумнів у його об’єктивності, неупередженості, принижують авторитет судової влади та є підставою для його звільнення з посади відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України.

На підставі викладеного, відповідно до пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України, статті 56, пункту 19 розділу III «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Вищу раду правосуддя», статей 109, 115 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» Вища рада правосуддя вирішила: звільнити Галічого Вадима Миколайовича з посади судді Жовтневого районного суду міста Дніпропетровська на підставі пункту 3 частини шостої статті 126 Конституції України", - йдеться у рішенні ВРП.

ВРП ЩЕ РАЗ ЗВЕРНУЛА УВАГУ ВЕНЕДІКТОВОЇ НА “НЕОБХІДНІСТЬ ЕФЕКТИВНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ ЗА ФАКТАМИ ВТРУЧАННЯ В ДІЯЛЬНІСТЬ СУДДІВ”

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram