» ВАКС прокоментував відмову відсторонити від посади голову Чернівецької облради

05 грудень 2022, Понеділок, 09:05

ВАКС прокоментував відмову відсторонити від посади голову Чернівецької облради

26 Лютого 2020г.
Фото: ВАКС
Фото: ВАКС

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду 18 лютого відмовив у задоволенні клопотання детектива про застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді відсторонення від посади голови Чернівецької обласної ради.

Про це повідомляє Резонанс 26 лютого 2020 року із посиланням на пресцентр Судової влади.

За версією досудового розслідування, підозрюваний, якого 1 грудня 2015 р. було обрано головою чернівецької обласної ради, у липні 2019 р. висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у сумі 400 000 доларів.

Упродовж серпня-жовтня 2019 р. він одержав частину неправомірної вигоди у сумі 180 000 дол. США з остаточно узгодженого розміру неправомірної вигоди у сумі 200 000 доларів.

Неправомірну вигоду отримано за вчинення дій із використанням наданої влади та службового становища, спрямованих на надання незаконних переваг раніше обраному ним суб’єкту господарювання під час оренди цілісного майнового комплексу чернівецького обласного комунального підприємства "Бальнеологічний санаторій "Брусниця".

У клопотанні детектив стверджував, що перебування підозрюваного на посаді голови чернівецької обласної ради сприяло вчиненню ним кримінального правопорушення. Для запобігання протиправній поведінці підозрюваного виникла необхідність у застосуванні відсторонення його від посади - оскільки існують підстави вважати, що підозрюваний, перебуваючи на посаді, незаконними засобами впливатиме на свідків та інших учасників кримінального провадження та перешкоджатиме розслідуванню .

За наслідками розгляду клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення. За критеріями, які слід дослідити при вирішенні питання про відсторонення від посади, слідчий суддя встановив наявність обґрунтованої підозри. Після цього, слідчий суддя проаналізував ризики, на нівелювання яких спрямоване відсторонення від посади.

Ризик учинення дій для приховання або знищення будь-якої із речей і документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, не пов’язаний із перебуванням підозрюваного на посаді голови Чернівецької обласної ради.

Ризику можливого впливу на свідків раніше вже встановлений процесуальний запобіжник - 13 лютого 2020 р. до підозрюваного застосовано запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 10 005 520 грн. та покладено обов’язки утримуватися від спілкування з іншим підозрюваним та свідками.

З урахуванням досліджених обставин слідчий суддя установив, що розмір визначеної слідчим суддею застави є значним. Тому має забезпечити належну процесуальну поведінку підозрюваного під час здійснення досудового розслідування, зокрема й уникнення впливу на свідків у цьому кримінальному провадженні. Через це критерій незаконного впливу на свідків у даному випадку не може бути підставою для застосування заходу забезпечення у виді відсторонення від посади.

Ризик перешкоджання кримінальному провадженню іншим чином та ризик того, що підозрюваний може вчинити інше кримінальне правопорушення, не знайшли свого підтвердження під час розгляду клопотання.

Нагадаємо, голова чернівецької облради підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 КК України.