ВАКС відхилив відвід суддів у справі депутата Києвради   - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

30 апрель 2020, Четверг, 20:29

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВАКС відхилив відвід суддів у справі депутата Києвради  

14 февраля 2020г.

Колегія Вищого антикорупційного суду під час підготовчого засідання розглянула клопотання захисту про відвід колегії та відмовила в задоволенні. Після чого судді оголосили перерву в засіданні до 14:00 год. 2 квітня 2020 р.

Рішення прийнято у рамках у справі про обвинувачення колишнього секретаря земельної комісії Київської міської ради та його спільника, передає Резонанс із посиланням на прес-службу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

ВАКС розглядає справу депутата Києвради, якого підозрюють у незаконному заволодінні 6 ділянками у Голосіївському районі Києва загальною вартістю понад 2,5 млн грн., що перебували у комунальній власності.

В ході досудового розслідування було встановлено, що протягом 2008-2014 рр. підозрюваний, перебуваючи на посаді секретаря комісії Київради з питань земельних відносин, незаконно заволодів 6 ділянками.

На підставі підроблених він заяв ініціював виділення вищевказаних ділянок особам, копії документів яких вдавалось отримати його брату (односельцям). У подальшому він виготовляв протоколи розгляду цих питань на засіданні земельної комісії, відповідні проекти рішень Київради та особисто голосував за ухвалення цих рішень.

Також установлено, що підроблено всі документи за підписом набувачів земельних ділянок, які складено під час виготовлення технічної документації щодо приватизації землі.

Вже після цього, брат підозрюваного переконував набувачів видати на його ім’я довіреності щодо представництва їх інтересів, за якими в порядку передоручення видав довіреності на ім’я помічниці депутата.

На підставі цих довіреностей помічницею підозрюваного замовлялась реєстрація права власності на землю за набувачами та здійснювалось розпорядження земельними ділянками.

При цьому жоден з формальних власників не лише не користувався отриманою землею, а навіть не знав, що став її власником.

Депутату Київської міської ради інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч.5 ст.191, ч.ч.3, 4 ст.358 Кримінального кодексу України. Його спільнику - ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 КК України.