05 жовтень 2024, Субота, 20:47

ВАКС відмовив НАБУ у застосуванні електронного браслету до Ярослава Дубневича

21 Лютого 2020г.
ВАКС відмовив НАБУ у застосуванні електронного браслету до Ярослава Дубневича

Вищий антикорупційний суд визнав безпідставним подальше застосування електронного браслету до народного депутата Ярослава Дубневича та відмовив у продовженні дії відповідного обов’язку, на чому наполягали НАБУ та САП. Про це поінформувала адвокат АО AVER LEX, яка представляє інтереси народного депутата, Ольга Просянюк.

«Слідство так і не довело необхідність носіння Ярославом Дубневичем електронного браслету. З боку детективів НАБУ та прокурорів САП було лише посилання на норми законодавства без підтвердження реальних можливих ризиків, які б потребували застосування цього пристрою», - зазначила адвокат, передає Резонанс 21 лютого 2020 року із посиланням на інформаційний департамент АО "Aver Lex".

За словами адвоката, з боку слідства з грудня 2019 року окрім чергового звернення із клопотанням про продовження строку дії покладених на Ярослава Дубневича обов’язків, у тому числі застосування електронного браслету, інших процесуальних дій майже не було. «Детективи НАБУ та прокурори САП, добре усвідомлюючи відсутність доказів та неможливість довести винуватість, намагаються затягнути розслідування справи. За весь період розслідування вони спромоглися здійснити лише мізерну частину слідчих дій, ініційованих саме зацікавленим у встановленні істини по справі захистом», - розповіла Ольга Просянюк.

Вона нагадала, що за чотири місяці досудового розслідування слідство так і не зрушило з мертвої точки. Детективами НАБУ не здійснюються жодні слідчі чи процесуальні дії, направлені на встановлення реальних обставин справи. «За час, що минув, проведено допити тільки трьох свідків, які були ініційовані стороною захисту. У допиті 5 свідків з 9 заявлених – взагалі відмовлено. Така бездіяльність та часткове блокування ініціативи захисту свідчать про єдине завдання правоохоронців – організувати політичне переслідування нашого Клієнта, а сфабрикована справа використовується виключно як незаконний тиск на нього», - зазначила адвокат.

Отже, за її словами, суд нарешті більш уважно оцінив нікчемні аргументи правоохоронців та прийняв цілком очікуване законне рішення, оскільки не було жодних підстав продовжувати застосування електронного браслету та інших заходів. «У Ярослава Дубневича немає заборони на пересування територією України, тож застосування електронного браслету є цілком безпідставним. Він має статус народного депутата та має виконувати покладені на нього депутатські повноваження та сподіванні виборців. Носіння браслету значно обмежувало б його у цьому. Окрім того, поряд із обов’язком здати паспорти для виїзду за межі України, це блокує його участь у міждержавних парламентських групах, до складу яких він входить, про що САП та НАБУ вже неодноразово повідомлялися», - зазначила адвокат.

За словами Ольги Просянюк, заангажованість та упередженість спостерігається упродовж всього часу спроб притягнення Ярослава Дубневича до кримінальної відповідальності. «Судді нарешті здійснили критичну оцінку обґрунтувань прокурора, які просто відсутні або містять лише скопійовані із КПК України статті. Керівник САП Назар Холодницький, який здійснює процесуальне керівництво, грубо порушує законодавство, вносячи клопотання слідчому судді без попереднього продовження строків досудового розслідування, що означає безумовну впевненість, що суддя «закриє очі» і як завжди займе позицію обвинувачення. Тому, захистом йому заявлено відвід», - додала Ольга Просянюк.

ПОЛІТИЧНИЙ ХАРАКТЕР ПЕРЕСЛІДУВАННЯ ЯРОСЛАВА ДУБНЕВИЧА ПІДТВЕРДЖУЄТЬСЯ РІШЕННЯМ ВАКС, — АДВОКАТ

У свою чергу у САП інформують, що ВАКС "за клопотанням керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького продовжив процесуальні обов’язки, покладені на народного депутата України 9 скликання, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Так, депутат зобов'язаний прибувати за вимогою детектива, прокурора та суду; повідомляти про зміну місця проживання чи місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

Дії процесуальних обов’язків продовжено до 5 квітня 2020 року".

За версією слідства, Ярослав Дубневич лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ «Укрзалізниця» на закупівлю товарів у підконтрольних йому підприємств. Фінансові втрати від реалізації схеми проведення процедур відкритих торгів стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення згідно матеріалів експертизи становили понад 93 млн грн.

31 жовтня 2019 року Верховна Рада України підтримала подання керівника САП Назара Холодницького, погодженого Генеральним прокурором Русланом Рябошапкою про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою (арешту) стосовно вказаного народного депутата України.

2 листопада 2019 року Антикорупційний суд обрав народному обранцю запобіжний захід у вигляді застави розміром 100 млн гривень.

7 листопада 2019 року, апеляційна палата ВАКС скасувала ухвалу суду першої інстанції та постановила нову, якою до нардепа було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 2 місяці з альтернативою 90 млн гривень застави.

РЯБОШАПКА ПРОСИТЬ У РАДИ ДОЗВІЛ НА ПРИТЯГНЕННЯ К ВІДПОВІДАЛЬНОСТИ НАРДЕПА ДУБНЕВИЧА