» ВАКС відмовив НАБУ в арешті чиновниці Труханова і обрав заставу

01 квітень 2023, Субота, 22:35

ВАКС відмовив НАБУ в арешті чиновниці Труханова і обрав заставу

14 Жовтня 2021г.


КИЇВ. 13 жовтня. Резонанс. Вищий антикорупційний суд призначив 26 млн грн застави як запобіжний захід директору юридичного департаменту Одеської міської ради Інні Поповській, яка фігурує разом з мером Геннадієм Трухановим, експрокурором області Олегом Жученком та іншими персонами в справі про заволодіння землею і зловживання на 689 млн грн. Таке рішення суд ухвалив 12 жовтня ввечері після 8-годинного засідання, пише Резонанс.

ВАКС відхилив клопотання детективів НАБУ, які просили арешт співробітниці міськради.

Разом з тим, окрім застави, на голову департаменту покладено низку процесуальних обов'язків: прибувати на першу вимогу детективів, прокурора, суду; не відлучатися з Одеси без дозволу; повідомляти про зміну свого місця проживання; утримуватися від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними у справі, а також здати на зберігання детективам свій паспорт для виїзду за кордон.

Термін дії обов'язків - до 12 грудня 2021 року.

Як відзначили в САП, після ознайомлення з повним текстом рішення суду буде вирішено питання про оскарження запобіжного заходу.

По темі

11 жовтня ВАКС відмовив НАБУ в задоволенні клопотання про обрання Трухановому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави в 120 млн грн. Доводи виявилися недостатніми і суддя визначила заставу в 30 млн грн.

6 жовтня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру 16 особам в незаконному заволодінні активами територіальної громади Одеси і легалізації незаконно отриманих доходів. Серед них і мер Одеси. Їм інкримінують збитки суспільству обсягом 689 млн грн. Однак, як з'ясувалося в суді, експертизу проводила не державна установа, а приватний судовий експерт.

До слова

Незадовго до висунення підозри Труханов виступив з публічною критикою забудовника Аднана Ківана і його компанії Kadorr, яка має намір забудувати санаторії Одеси.

Ківана, своєю чергою, називали спонсором Саакашвілі, коли той був губернатором Одеської області. З місцевих ЗМІ відомо, що Саакашвілі став власником квартири в одній з багатоповерхівок Кадорр в Одесі, землю під будівництво якої виділив своїм же розпорядженням.

Саакашвілі при цьому найближчий соратник першого заступника директора НАБУ Гізо Углави, з яким вони разом приїхали в Україну з Грузії.