14 квітень 2024, Неділя, 17:17

ВАКС лишив арешт на майно юрособи у справі про заволодіння майном “Нафтогазу”

22 Квітня 2020г.
928252 News

У ВАКС розглядається справа щодо обвинувачення 4-х осіб у заволодінні майном НАК «Нафтогаз України» обсягом близько 1,5 млрд грн. У цій справі також здійснюється кримінальне провадження щодо двох юридичних осіб, що є однією із перших в Україні аналогічних справ, і першою подібною справою у ВАКС.

Про це інформує Резонанс 22 квітня посилаючись на пресцентр Судової влади України.

Представник юридичної особи, щодо якої здійснюється кримінальне провадження, звернувся із клопотанням про скасування арешту майна - коштів на рахунках, що були арештовані до передачі справи до суду. Він просив скасувати арешт у частині заборони розпорядження та здійснення платежів із виплати заробітної плати та платежів до державного та місцевого бюджетів (податків). Прокурор не заперечував проти його зняття.

Застосувавши двоскладовий тест, передбачений КПК України для розгляду питань скасування арешту майна, суд відмовив у скасуванні арешту майна юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження. Такого висновку суд дійшов, пересвідчившись у відсутності відповідних підстав, а саме переконався у обгрунтованості накладеного арешту та у тому, що на час розгляду клопотання не відпала потреба для його застосування.

Нагадаємо, за версією слідства колишні керівники товариств і їх фінансові директори упродовж 2013-2015 років організували схему заволодіння природним газом, придбавши за пільговою ціною природний газ в НАК «Нафтогаз України» начебто для виробництва теплової енергії для населення, але насправді газ використовувався для промислових потреб.

За даними ЗМІ, йдеться про справу щодо заволодіння понад 300 млн куб м природного газу НАК “Нафтогаз України” стосовно 4 осіб, серед яких директор ТзОВ “Енергія — Новояворівськ”, технічний директор ТзоВ “Енергія-Новий Розділ”, фінансовий директор двох вищевказаних підприємств, а також організатор схеми — радник директора ТзОВ “Енергія”.

У січні 2018 року детективи НАБУ затримали та повідомили про підозру 5 особам: 4 посадовцям компанії-власниці ТЕЦ — ТзоВ “Енергія-Новий Розділ” та ТзОВ “Енергія — Новояворівськ”, та фізичній особі-“куратору” схеми, яка є наближеною до народних депутатів. Кінцеві бенефіціари “Енергія — Новий Розділ” та “Енергія — Новояворівськ” — брати Дубневичі.