ВАКС відмовився відсторонити від посади голову Чернівецької облради - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

01 май 2020, Пятница, 00:17

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВАКС відмовився відсторонити від посади голову Чернівецької облради

19 февраля 2020г.

Вищий антикорупційний суд відмовився відсторонити від посади очільника Чернівецької обласної ради Івана Мунтяна. Таке рішення суд ухвалив напередодні, повідомляє Резонанс 19 лютого 2020 року.

"ВАКС не задовольнив клопотання детектива НАБУ щодо відсторонення від посади голови Чернівецької облради", - йдеться у повідомленні.

Клопотання щодо відсторонення від посади голову Чернівецької облради подав детектив Національного антикорупційного бюро.

У ВАКС також зазначили, що повний текст ухвали оголосять 21 лютого.

Напередодні Іван Мунтян вніс за себе заставу в розмірі 10 мільйонів гривень. Саме такий запобіжний захід ВАКС визначив для голови Чернівецької облради.

Як писав Резонанс, 4 лютого 2020 року за матеріалами Національного бюро САП повідомила про підозру голові Чернівецької обласної ради у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України («Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою»).

За даними слідства, голова Чернівецької обласної ради у липні 2019 року висловив прохання одному з підприємців Чернівецької області надати йому 400 тис. дол. США неправомірної вигоди за сприяння у передачі в оренду оздоровчого комплексу. Слідство задокументувало, що впродовж серпня-жовтня 2019 року голова Чернівецької облради одержав від підприємця частину коштів у розмірі 180 тис. дол. США.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із серпня 2019 року.

ГОЛОВУ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛРАДИ ЗАПІДОЗРИЛИ В КОРУПЦІЇ