» ВАКС заарештував кошти Дубневича у справі розкрадання 93 млн грн “Укрзалізниці”

28 березень 2023, Вівторок, 08:03

ВАКС заарештував кошти Дубневича у справі розкрадання 93 млн грн “Укрзалізниці”

1 Лютого 2021г.
76_big

29 січня за клопотанням детективів НАБУ, погодженим прокурором САП, Вищий антикорупційний суд заарештував кошти народного депутата IX скликання, підозрюваного в заволодінні понад 93 млн гривень коштів ПАТ "Укрзалізниця", тобто у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, повідомляє прес-служба САП.

Про це повідомляє Резонанс 1 лютого із посиланням на САП.

"Так, за рішенням суду арештовано понад $100 тис. і понад EUR100 тис., які були вилучені у народного депутата під час обшуків. Зазначені кошти арештовані на термін судового слідства та розгляду справи в суді", - йдеться в оприлюдненому у п'ятницю повідомленні.

У САП зазначили, що постанова може бути оскаржена в суді апеляційної інстанції протягом п’яти днів з моменту її оголошення.

За даними ЗМІ, мова йдеться про народного депутата України Ярослава Дубневича.

В антикорупційній прокуратурі нагадали, що в рамках досудового розслідування встановлено, що група посадових осіб філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця" із залученням підконтрольних підприємств-посередників, організувала проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

Незважаючи на те, що ПАТ "Дніпропетровський стрілочний завод" є єдиним виробником стрілочної продукції на території України, переможцями торгів стали дві компанії - посередниці. Цікавим виявився факт того, що бенефіціарним власником однієї з цих компаній виявився народний депутат.

Крім того, слідством встановлено, що депутат особисто лобіював виділення грошових коштів з бюджету ПАТ "Укрзалізниця" на закупівлю товарів у саме цих підприємств. Як наслідок реалізації такої злочинної схеми, відповідно до результатів експертиз, підприємство протягом 2015 - 2017 років переплатило за постачання товарів понад 93 млн грн.

Протягом січня - лютого 2019 року було повідомлено про підозру вісьмом особам, а саме - голові правління - генеральному директору виробника стрілочної продукції; першому заступнику генерального директора виробника стрілочної продукції; директору фіктивної компанії-переможця торгів; директору компанії-посередника, трьом співробітникам та колишньому заступнику керівника Філії "Центр забезпечення виробництва" ПАТ "Укрзалізниця".

У жовтні 2019 року, після надання Верховною Радою згоди, було повідомлено про підозру та обрано запобіжний захід народному депутату, задіяному у схемі.

Раніше повідомлялося, що 31 жовтня 2019 року Верховна Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України Ярослава Дубневича. Національне антикорупційне бюро України заявляло, що зібрало достатньо доказів для повідомлення йому про підозру у вчиненні кримінальних злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

За версією слідства, діяння парламентарія спричинили збитки в розмірі 93 млн 277 тис. грн. Так, зібрані докази дають підстави підозрювати, що, будучи народним депутатом і перебуваючи на посаді голови комітету ВР з питань транспорту, він був обізнаний про фінансовий стан "Укрзалізниці", її потреби під час проведення держзакупівель, "а також мав вплив на засновників і посадових осіб ПАТ, яке є єдиним виробником стрілочних переводів, башмакоскидачів, пристроїв зрівняльних, рамних рейок, хрестовин, контррейкових рейок і комплектів роздільного скріплення".

Читайте Резонанс у Facebook та підписуйтесь на наш канал у Telegram