» ВАКС закрив кримінальне провадження за обвинуваченням харківського судді

05 грудень 2022, Понеділок, 09:58

ВАКС закрив кримінальне провадження за обвинуваченням харківського судді

4 Березня 2020г.
Фото: ВАКС
Фото: ВАКС

Через завершення строків давності притягнення до відповідальності Вищий антикорупційний суд закрив кримінальне провадження за обвинуваченням судді з Харківщини. Про це пише 4 березня Резонанс з посиланням на ВАКС.

15 жовтня 2019 року до Вищого антикорупційного суду надійшло кримінальне провадження за обвинуваченням судді Харківської області у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 366-1 (декларування недостовірної інформації) КК України. За версією Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, суддя обвинувачувався у тому, що не задекларував за 2015 рік користування рухомим та нерухомим майном, яке перебувало у власності інших осіб, загальною вартістю 3,7 мільйонів гривень. Строк давності за вказаною справою закінчився 27 жовтня минулого року, тобто Вищий антикорсуд отримав справу за 11 днів до закінчення строків давності.

До цього, починаючи з 30 жовтня 2018 року, справа за обвинуваченням судді перебувала на розгляді в місцевому суді. Перше судове засідання у цій справі було призначено 18 лютого 2019 року, тобто через три з половиною місяці після надходження. У зазначеній справі було призначено 5 судових засідань, але фактично проведено лише 2. До речі, під час першого судового засідання із тих, що відбулися, вирішувалося питання про застосування відеоконференції, а друге відклалося через те, що відеозв’язок так і не вдалося встановити.

Тобто судовий розгляд справи фактично розпочався лише у Вищому антикорупційному суді, але строки давності сплинули. Тож 27 лютого 2020 року ВАКС закрив кримінальне провадження за обвинуваченням судді у зв’язку із закінченням строків давності притягнення до відповідальності.