ВАКС зобов’язав НАБУ взятись за Нефьодова - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

05 июнь 2020, Пятница, 03:52

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

ВАКС зобов’язав НАБУ взятись за Нефьодова

19 февраля 2020г.

Вищий антикорупційний суд зобов’язав уповноважених осіб Національного антикорупційного бюро України внести до єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальні правопорушення, де фігурує голова Державної митної служби України Максим Нефьодов.

Про це повідомило видання Главком з посиланням на ухвалу Вищого антикорупційного суду від 11 лютого, передає Резонанс.

До антикорупційного суду звернувся скаржник, ім’я якого не розкривається. Він зазначив, що 23 січня написав заяву до НАБУ про можливе вчинення злочину групою осіб на чолі з колишнім заступником міністра Мінекономрозвитку, а нині керівником митниці України Максимом Нефьодовим.

За твердженням заявника, мова йде про систематичне отримування хабарів за поставки горючих і несертифікованих панелей на ринок України на підставі фіктивного аудиту заводів-постачальників. У результаті таких дій державі було завдано збитків на понад 40 млн грн.

Після реєстрації заяви Національне антикорупційне бюро України відмовилося відкривати провадження за викладеною інформацією. Це спонукало заявника звернутися до суду.

"Враховуючи той факт, що детективи НАБУ здійснюють досудове розслідування злочинів, на які посилається заявник, у слідчого судді є підстави вважати, що уповноважені особи НАБУ допустили бездіяльність. Вона полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань впродовж 24 годин після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення", - наголосив слідчий суддя Тимур Хамзін.

Відомості, викладені у заяві від 23 січня, містять об`єктивні дані, що можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень, які підслідні НАБУ, зазначив він.

"Саме тому вони потребують дослідження у рамках досудового розслідування детективами НАБУ. Слідчим суддею зазначені обставини не можуть бути перевірені під час розгляду скарги. Не можна дійти однозначного висновку про необґрунтованість цієї заяви", – підкреслив суддя.

Як відомо, протягом 2015–2019 рр. М.Нефьодов працював першим заступником  міністра економічного розвитку і торгівлі України. Він виграв конкурс на заняття посади голови нової Державної митної служби у червні 2019 р.