» ВАКС призначив екс-першому заступникові голови НБУ заставу в 5 млн грн

18 серпень 2022, Четвер, 16:21

ВАКС призначив екс-першому заступникові голови НБУ заставу в 5 млн грн

15 Листопада 2019г.
Писарук

Вищий антикорупційний суд України визначив запобіжний захід у вигляді застави у 5 млн грн для екс-першого заступника голови правління Нацбанку України Олександра Писарука, якого підозрюють у заволодінні 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого Національним банком України для ПАТ "ВіЕйБі Банк".

Також суддя Катерина Широка постановила, що екс-посадовець НБУ має носити електронний браслет,  передає Резонанс.

Сторона обвинувачення пропонувала застосувати до А.Писарука тримання під вартою на 60 днів або визначити розмір застави у 30 млн грн.

Таке клопотання прокурор обґрунтовував тим, що А.Писарук може переховуватись від органів досудового розслідування, втекти за кордон з метою уникнення кримінальної відповідальності і знищувати докази. Захист вважав достатнім запобіжного заходом особисте зобов’язання.

А.Писарука хотіли взяти на поруки 14 осіб. Серед них – глава НБУ Яків Смолій, заступники глави НБУ: Катерина Рожкова, Олег Чурій, Дмитро Сологуб, Роман Борисенко, екс-глава "Райффайзен Банку" Володимир Лавренчук, голова інвестфонду Dragon Capital Томаш Фіала, член наглядової ради "Фармак" Філя Жебровська, екс-президент "Київстару" Петро Чернишов, депутат Київради Сергій Гусовський, голова правління банку "Авангард" Світлана Корчинська, екс-член правління ВТБ банку Ірина Туровцова, президент Американської торговельної палати в України Андрій Гундер.

Сам А.Писарук розповів, що кілька років тому, під час його роботи в МВФ, з ним зв’язувалося НАБУ, і вони близько 2 годин по відеозв’язку говорили щодо цієї справи про стабілізаційний кредит. За словами А.Писарука, у той час він не мав навіть статусу свідка, але відповів на всі питання НАБУ і що після цієї розмови декілька років нічого не відбувалося.

Суддя запитувала А.Писарука, чи має він постійне місце проживання за кордоном і чи має візу до США. Підозрюваний пояснив, що співробітники МВФ мають спеціальний статус проживання у США, що у його паспорті є віза, але в ній написано, що з моменту звільнення з МВФ в’їхати по ній до США він не може.

А.Писарук також додав, що у нього є тимчасова (до лютого 2020 р.) резиденція у Португалії. Він також наголосив, що після роботи в МВФ прийняв рішення повернутися в Україну і очолити "Раффайзен банк Аваль".