» Варшава повідомила про передачу до суду справи колишнього очільника Укравтодору Новака

06 лютий 2023, Понеділок, 04:13

Варшава повідомила про передачу до суду справи колишнього очільника Укравтодору Новака

21 Грудня 2021г.


КИЇВ. 21 грудня. Резонанс. Обвинувальний висновок проти колишнього міністра транспорту Польщі, ексочільнику Укравтодору Славоміра Новака було передано до суду у вівторок. Про це у Польщі повідомила PAP представник прокуратури Варшави Александра Скшиняж, пише Резонанс.

Разом зі Славоміром Новаком ще 14 осіб були обвинувачені у справі про міжнародне організоване злочинне угруповання, засноване і очолюване колишнім польським міністром транспорту, будівництва та морського господарства.

Цитата:

"Славомір Н. обвинувачується у вчиненні 17 злочинів кримінального характеру, у тому числі у створенні та керуванні організованою злочинною групою міжнародного характеру, спрямованою на вчинення корупційних правопорушень та оплачуваний захист", - підкреслила Скшиняж.

"Обвинувачення пов'язані з вимогою і прийняттям як головою державної автомобільної служби "Укравтодор" фінансових пільг і їх обіцянкою на загальну суму, що перевищує 6,1 млн злотих, у тому числі в обмін на підтримку організацій в процедурах надання та реалізації державних контрактів, пов'язаних з ремонтом доріг в Україні. Славоміра Н. також обвинуватили у відмиванні грошей від злочинів у розмірі майже 8 мільйонів злотих", - пояснила вона.

Згідно з результатами розслідування, Славомір Новак, будучи главою політичного кабінету прем'єр-міністра і міністром транспорту і морського господарства у Польщі, брав фінансові пільги в обмін на допомогу в отриманні прибуткових посад і контрактів в державних компаніях. "У цій гілці судового розгляду сума взятих хабарів становить не менше 320 000 злотих", - сказала вона.

"Результати судового розгляду також показують, що обвинувачений Славомір Н. в обмін на фінансову вигоду в розмірі приблизно 760 000 злотих повинен був здійснити врегулювання справи, організувавши зустріч представників компанії-забудовника з владою міста Гданська", - повідомила Скшиняж.

Окрім того, в обвинувальному висновку Славомір Новак обвинувачувався в підбурюванні лікаря з Військово-медичного інституту у Варшаві до видачі йому медичних довідок. Він мав намір використовувати їх, щоб виправдати свою відсутність на роботі в Україні і підтвердити неправду в документі, щоб легалізувати джерело наявних коштів.

Деталі

Окрім Славоміра Новака, обвинувачення були виунуті 14 особам, у тому числі 3 громадянам України і 1 громадянину Туреччини. "Обвинувачення проти підсудних, що залишилися, стосуються, зокрема, участі в організованій злочинній групі, надання фінансових вигод, відмивання брудних грошей від вчинення злочинів, посилання на вплив і підтвердження неправди", - заявила Скшиняж.

Під час розслідування прокуратура наклала арешт на майно підсудних на загальну суму понад 4,6 млн злотих. "Включаючи Славоміра Н. - на суму приблизно 1,5 мільйона злотих", - вказала вона, додавши, що це стосується зокрема готівки на 500 тис. і нерухомості Новака в Гданську на мільйон злотих.

"Разом з обвинувальним висновком до суду надійшли кошти, забезпечені в ході розгляду, у розмірі 506 200 доларів США, 530 200 євро і 30 000 злотих, виявлені при обшуку квартир, творів мистецтва. Слідство також вилучило розкішний Range Rover Velar, який наразі використовується прикордонною службою для виконання завдань, пов'язаних із забезпеченням громадської безпеки", - сказала вона.

"Для окремого розгляду прокуратура виключила теми, пов'язані з підозрою у скоєнні податкових злочинів, а також з оплачуваним захистом. Провадження в цій справі ведеться, на стадії збору доказів", - додала Скшиняж.

Контекст

Колишній міністр транспорту в уряді Дональда Туска в Польщі перебував під вартою з липня минулого року.

У серпні цього року Апеляційний суд Варшави скасував рішення про перебування Славоміра Новака під вартою. Були збережені тільки превентивні заходи, такі як заборона на виїзд з країни, поліцейський нагляд і гарантія власності в 1 млн злотих.

22 вересня в українській САП, де також розслідують справу Новака, повідомили про завершення досудового розслідування справи за підозрою власника української фінансово-промислової групи Альтком Олександра Тисленка в дачі хабара ексвиконувачу обов'язків голови Державного агентства автомобільних доріг України Славоміру Новаку.