» Варварська “обрізка” легендарної пушкінської тополі в Одесі призвела до арешту майна фірми

08 серпень 2022, Понеділок, 17:19

Варварська “обрізка” легендарної пушкінської тополі в Одесі призвела до арешту майна фірми

1 Липня 2021г.

КИЇВ. 30 червня. Резонанс. Прокуратура відправила в суд обвинувальний акт у справі директора обслуговуючої компанії "Ренесанс-92", яка зробила незаконну обрізку в центрі Одеси легендарної 170-річної тополі, офіційно визнаної пам'ятником природи. На майно винуватця накладено арешт. Про це повідомляють в пресслужбі прокуратури, передає Резонанс.

Деталі 

Інцидент, який здійснив подальший резонанс, стався в листопаді 2020 року. Керуюча компанія "Ренесанс-92" обрізала тополю, що росте у дворі на вулиці Торгова, 17. В результаті дерево, що є пам'ятником природи, позбулося майже всіх скелетних гілок. У комунальному підприємстві "Міськзелентрест" повідомили, що дозволу на роботи не давали. Після обрізки у дерева залишився тільки стовбур, це загрожувало смертю рослини.

Незважаючи на те, що "санітарне підрізування" тополі було проведено в листопаді 2020 року, кримінальну справу за фактом пошкодження об'єкту природно-заповідного фонду відкрили тільки в травні 2021 року. У прокуратурі кажуть, що "виявили факт приховування органами поліції зазначеного кримінального правопорушення від реєстрації".

Звинувачення директору керуючої компанії пред'явлено за ч. 1 ст. 252 КК України. Відповідно до закону, йому загрожує або штраф - від 1700 до 3400 гривень, або до 3 років обмеження волі. У прокуратурі також пред'явили позов про відшкодування збитків: за оцінкою екологів, збиток державі склав 125 тисяч гривень. Також у прокуратурі повідомили, що на майно обвинуваченого суд наклав арешт.

Тополя на Торговій є одним з найстаріших дерев Одеси і пам'ятником природи, що знаходяться під охороною держави з 1983 року. Зараз, за ​​оцінкою фахівців, дереву близько 170 років. Після варварської обрізки рятували дерево фахівці з "Міськзелентресту". Дерево законсервували на зиму, а вже в травні 2021 року на ньому з'явилися пагони.

За однією з легенд, тополю висадив сам Олександр Пушкін на честь своєї коханої італійки Амалії, дружини купця сербського походження Івана Різніча.