04 грудень 2023, Понеділок, 19:16

Велика Палата ВС задовольнила скаргу Холодницького щодо відсторонення судді Новака

18 Січня 2019г.
1 8

Великою Палатою Верховного Суду задоволено апеляційну скаргу керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького та скасовано рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду (від 05.09.2018 справа № 9901/706/18) про визнання протиправним відсторонення судді Голосіївського районного суду м. Києва Андрія Новака. Про це Резонансу повідомили у прес-службі САП.

Таким чином, Великою Палатою Верховного Суду відмовлено у задоволенні позову судді та визнано законним рішення Вищої ради правосуддя від 25.06.2018 щодо відсторонення його від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності за отримання неправомірної вигоди.

Прокурорами САП здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо діючого та колишнього суддів Голосіївського районного суду м. Києва за фактом отримання неправомірної вигоди.

За клопотанням прокурора 25 квітня 2018 ВРП надано згоду на утримання судді Голосіївського районного суду м. Києва під вартою.

2 травня ВРП відсторонено суддю від здійснення правосуддя.

13 листопада суддю Новака А.В. відсторонено від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

10 жовтня 2018 прокурорами САП обвинувальний акт щодо діючого та колишнього суддів Голосіївського районного суду м. Києва скеровано до суду для розгляду по суті.

Нині справа перебуває на розгляді Солом’янського районного суду м. Києва. Наступне судове засідання призначено на 13 лютого, - нагадали у Антикорупційній прокуратурі.

Як повідомляв Резонанс, 23 квітня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України за матеріалами Служби безпеки України під процесуальним керівництвом прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури викрили суддю Голосіївського районного суду м. Києва в момент отримання ним частини неправомірної вигоди в розмірі 1 000 дол. США. Також викрито посередника, яким виявився суддя цього ж суду у відставці. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на НАБУ.

За офіційною інформацією, суддя райсуду вимагав та одержав від посередника кошти за задоволення цивільного позову на користь позивача про поновлення його на роботі та виплату йому компенсації в розмірі 1,5 млн грн. За свої «послуги» суддя захотів 8000 дол США, які мали бути передані йому трьома траншами. Під час передачі останньої частини неправомірної вигоди суддю й було викрито «на гарячому».

Суддю та посередника затримано в порядку ст.208 Кримінального процесуального кодексу за підозрою у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч. 3 ст. 368 КК України. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ здійснюють із березня 2018 року.

ЗМІ стало відомо, що за підозрою в одержанні неправомірної вигоди правоохоронці затримали суддю Голосіївського райсуду Києва Андрія Новака і колишнього суддю цього ж суду Олександра Білика.

КЕРІВНИК САП ПІДПИСАВ ПІДОЗРУ СУДДІ ГОЛОСІЇВСЬКОГО РАЙСУДУ (ОНОВЛЕНО)