» Венедіктова побачила кримінал у призначенні Порошенком суддів Верховного Суду

05 грудень 2022, Понеділок, 10:19

Венедіктова побачила кримінал у призначенні Порошенком суддів Верховного Суду

8 Квітня 2020г.
Петро Порошенко
Фото: Право на владу

Генеральним прокурором 6 квітня 2020 року на підставі звернення працівників Верховного Суду України внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо можливих неправомірних дій Президента України, повноваження якого припинено, та інших осіб при виданні Указів Президента України від 10.11.2017 № 357/2017 та від 07.05.2019 № 195/2019 «Про призначення суддів Верховного Суду».

Про це інформує Резонанс 8 квітня із посиланням на ОГП.

Відповідно до звернення працівників ВСУ, підстави для видання Указів Президента України і призначення ними суддів не відповідають нормам Конституції України та Закону України «Про судоустрій та статус суддів», вказаним в них. До того ж судді були призначені не до Верховного Суду, як це передбачено ст. 125 Конституції України, а до касаційних судів, неконституційність яких було визнано Рішенням КСУ у справі за конституційним поданням 62 народних депутатів України. Також у зверненні працівники Верховного Суду України вказали, що були незаконно позбавлені права на працю і її оплату у зв’язку із так званою ліквідацією ВСУ.

Зазначені дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем), ч. 2 ст. 376 (втручання в діяльність судових органів), ч. 4 ст. 382 (невиконання судового рішення), ч. ч. 1, 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу України.

Відповідно до вимог ч. 7 ст. 214 Кримінального процесуального кодексу України 7 квітня 2020 року проведення досудового розслідування у п’яти кримінальних провадженнях за вказаними фактами доручено слідчим центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням здійснюється прокурорами Офісу Генерального прокурора.

ПОКАЗАННЯ ПОРОШЕНКА ЯК СВІДКА ЩОДО ЙОГО ЗЛОЧИННИХ ДІЙ Є НЕДОПУСТИМИ ДОКАЗАМИ, — ЕКСПЕРТ

"Генеральний прокурор вирішила прикрити свою бездіяльність щодо Порошенко вже хоч якимось піаром, заповнюючи простір новиною про реєстрацію нового кримінального провадження про призначення Порошенка суддів Верховного Суду", - заявив  ексзаступник глави адміністрації президента Віктора Януковича - Андрій Портнов.

У соцмережі він попросив передати "прокурору, що така справа грає саме на користь Порошенка, вперше надаючи йому привід уникнути відповідальності за всіма іншими злочинами".

Портнов згадав як Венедіктова "не змогла стати суддею Верховного Суду, програвши до цього суд конкурс".

ЧОТИРИ ДЕПУТАТИ ВІД «СЛУГИ НАРОДУ» РАНІШЕ НЕ ПОТРАПИЛИ ДО ВЕРХОВНОГО СУДУ

- Починати свою діяльність зі свого особистого питання - кримінальної справи по Верховному Суду - абсолютна легковажність, спрямована на посилення Порошенка і надання йому нових інформаційних можливостей для опору, - вважає фігурант кримінального провадження ДБР.

СУДДІ ОАСК ЗВЕРНУЛИСЬ ДО ГПУ ТА ДБР, ЩОБ РОЗПОЧАТИ СЛІДСТВО ПРОТИ ПОРОШЕНКА

На переконання почесного працівника прокуратури,  експершого заступника Генпрокурора України Миколи Голомші, Генеральний прокурор "зобов‘язаниий принципово реагувати на будь-які порушення Закону, по мірі надходження повідомлень про них. Незалежно від прізвищ та посад має бути надано принципову правову оцінку будь-якому злочинному прояву".

- А тестом на законнність є спроможність продемонструвати суддям саме об‘єктивність, повноту та всебічність у розслідуванні протиправних дій щодо однієї з незалежних гілок влади - судової системи України, - акцентував професор права, доктор філософії в галузі державного управління Голомша.