» Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування

07 грудень 2022, Середа, 21:40

Венедіктова провела оперативну нараду з питань збройного конфлікту на Донбасі та відвідала лінію розмежування

24 Червня 2020г.
what_is_theft_insurance_all_you_need_to_know_id35995_650x410_1_650x410

24 червня 2020 року в прокуратурі Донецької області в Маріуполі під головуванням Генерального прокурора Ірини Венедіктової відбулась розширена оперативна нарада з керівниками правоохоронних органів. Мета зібрання - визначення основних напрямів запобігання і протидії злочинності, насамперед в умовах збройного конфлікту та тимчасової окупації окремих районів Донбасу.

Про це повідомляє Резонанс 24 червня із посиланням на прес-центр Офісу Генерального прокурора.

Участь у заході взяли заступник Генерального прокурора Гюндуз Мамедов, начальник управління Департаменту нагляду щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Офісу Генерального прокурора Андрій Лещенко, прокурор Донецької області Євген Білоусов, голова обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, керівники правоохоронних органів області, а також командувач ООС Володимир Кравченко.

За процесуального керівництва прокурорів області органами правопорядку Донеччини наразі розслідується більше 5 тисяч кримінальних проваджень щодо понад 8 тисяч правопорушень, вчинених в умовах збройного конфлікту. Тільки за 5 місяців 2020 року зареєстровано понад півтисячі кримінальних правопорушень даної категорії, що на 30% більше, ніж за аналогічний період минулого року.

«Всі розуміють складність і багатоепізодність цієї категорії проваджень, а також необхідність спеціальних знань міжнародного гуманітарного та кримінального права задля ефективності слідства. Боротьба з такими кримінальними елементами, які завдають шкоди суверенітету України, посягаючи на її територію та основні права її громадян, безсумнівно, є пріоритетом кожної демократичної держави. А тому ми маємо невідкладно забезпечити системну роботу з розслідування злочинів цієї категорії та кримінальне переслідування всіх без винятку осіб, винних у їх вчиненні», – заявила Генпрокурор.

За даними заступника Генерального прокурора Гюндуза Мамедова, під час збройного конфлікту загинуло понад 13 тисяч наших співгромадян, як військових, так і цивільних, майже втричі більше людей отримали поранення. Внаслідок воєнних дій на території Донецької області загинуло 28 дітей, 85 - отримали поранення різного ступеня важкості.

За результатами оперативної наради учасники вирішили ініціювати питання створення в органах досудового розслідування Донецької області спеціалізованих підрозділів з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, збільшення кількості експертів для оперативного та повного проведення експертиз.

Крім того, учасники наради обговорили і стан протидії злочинності в регіоні в цілому. Так, рівень злочинності на 10 тисяч населення є нижчим, ніж у державі.

Спостерігається, зокрема, зменшення числа злочинів проти основ національної безпеки України, знизилось на 21% число злочинів проти громадської безпеки, у тому числі злочинів терористичного характеру та пов’язаних з незаконним обігом зброї.

Водночас, збільшилась кількість особливо тяжких кримінальних правопорушень - більше скоєно злочинів проти життя та здоров’я особи, у тому числі умисних вбивств. Також збільшилася кількість розбоїв та вимагань. Потребує активізації робота правоохоронців з викриття фактів хабарництва. Серед пріоритетних напрямів залишається також протидія організованій злочинності.

Генпрокурор висловила вдячність усім прокурорам, працівникам органів правопорядку, судів, органів державної влади та місцевого самоврядування за роботу в складних умовах прифронтової території.

Також Ірина Венедіктова спільно з правоохоронцями області відвідала зону ООС, зокрема місце розведення сил і засобів в районі населених пунтів Богданівка-Петровське на Донеччині. А у с. Бугас, вони вшанували пам'ять Андрія Жука - командира батальйону 72 ОМБр “Мауглі”, який загинув 2016 року внаслідок бойового зіткнення з диверсійно-розвідувальною групою незаконних збройних формувань РФ.