Генпрокурор Ірина Венедіктова скасувала наказ про призначення Сергія Юлдашева прокурором Києва.
Про це вона сказала Українським Новинам 24 березня, передає Резонанс.
"Його відновили за рішенням суду, але оскільки його повноваження прокурора Києва закінчилися в липні 2019 року, ці повноваження були припинені. Після цього, т.в.о. генпрокурора Чумак 6.03 призначив його на посаду, але в зв'язку з тим, що він підпадає під закон "Про очищення влади" і знаходиться в реєстрі люстрованых (по сьогоднішній день), його призначення було незаконним, тому і скасовано", — сказала вона.
"На даний момент Юлдашев є звичайним прокурором прокуратури", - пишуть Укрновини.
Журналіст Володимир Бойко оприлюднив у соцмережі копію відповідного наказу очільниці ОГП.
Сергій Юлдашев у свою чергу у коментарі Резонансу заявив, що оскаржуватиме рішення очільниці Офісу генерального прокурора від 23 березня 2020 року.
- Безумовно, буду оскаржувати це рішення. У черговий раз продемонстровано цинічне нехтування основними правами громадянина, гарантованими Конституцією України, зі сторони Генерального прокурора, - акцентував керманич прокуратури Києва.
Також Юлдашев зазначив: "На жаль, вчергове змушений шукати захисту своїх прав в суді і через судові рішення примушувати осіб, наділених правами і обов'язками захищати права і свободи громадян, самим дотримуватися закону".
ЮЛДАШЕВ «САМ ПРЕДСТАВИВСЯ» У ПРОКУРАТУРІ СТОЛИЦІ, — ДЖЕРЕЛО
Як писав Резонанс, 10 березня 2020 року Сергій Юлдашев провів першу нараду з колективом столичної прокуратури.
4 березня 2020 року генеральний прокурор Руслан Рябошапка підписав наказ про його поновлення на посаді прокурора міста Києва з 24 березня 2015 року. Перед цим скасувавши інший наказ Генеральної прокуратури від 23 березня про звільнення Юлдашева з органів прокуратури через люстрацію. Підстава - рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.02.2020.
НАПЕРЕДОДНІ ВІДСТАВКИ РЯБОШАПКА ПОНОВИВ ЮЛДАШЕВА НА ПОСАДІ ПРОКУРОРА КИЄВА (ДОКУМЕНТИ)
6 березня т.в.о. очільника ОГП надіслав до Ради прокурорів матеріали щодо призначення на вакантну посаду прокурора столиці Сергія Юлдашева. "Відповідно до висновку Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора відомості негативного характеру, які б унеможливлювали призначення С.О. Юлдашева на вказану адміністративну посаду, відсутні", - йдеться у документі.-
Невиконання рішення суду, негайне - це також кримінальний злочин, - так пояснив потім свої дії тимчасовий очільник Офісу генпрокурора Віктор Чумак.
17 березня парламент підтримав подання Президента України Володимира Зеленського про призначення Ірини Венедіктової Генеральним прокурором.
Серед своїх перших кроків вона назвала аудит кримінальних проваджень і кадрового стану органів прокуратури. "Ви знаєте, що на порозі стоїть 226 прокурорів щодо люстрації, 400 - прокурорів, звільнених восени, вже є рішення про відновлення. Тому потрібно прийняти дуже важливі і законні рішення, щоб, з одного боку, реформа прокуратури тривала без перекосів, а з іншого боку, щоб усе відбувалося так, аби прокуратура не лягла".
УКРАЇНСЬКА ЛЮСТРАЦІЯ: ХТО ВИНУВАТИЙ І ЩО РОБИТИ?
Звільнення посадових осіб згідно із Законом про люстрацію України порушує права зацікавлених осіб. Справа Поляха та ін. Україна (Заявки № 58812/15, 53217/16, 59099/16, 23231/18 та 47749/18) стосується звільнення п’яти посадових осіб згідно із Законом про поводження з громадською службою (Закон про люстрацію) ("ПСЕА"). Про таке рішення ЄСПЛ від 17 жовтня 2019 року, - повідомляв Резонанс.
ЄСПЛ ОГОЛОСИВ РІШЕННЯ ЩОДО ЛЮСТРАЦІЙНИХ СПРАВ 5 ГРОМАДЯН УКРАЇНИ