Головна Суспільство Веніславський: Припинення вогню не скасовує воєнний стан в Україні

Веніславський: Припинення вогню не скасовує воєнний стан в Україні

В Україні можливе припинення вогню між державами, однак це не призведе до скасування воєнного стану. Про це в ефірі Радіо Свобода заявив депутат Верховної Ради від фракції «Слуга народу» Федір Веніславський, який є членом комітету з національної безпеки, оборони та розвідки.

Про це розповідає Резонанс

Позиція Веніславського щодо воєнного стану

«Припинення вогню не означає скасування воєнного стану. Скасування воєнного стану можливо тоді, коли зникнуть загрози, які передбачені законом про правовий режим воєнного стану. А сам факт тимчасового припинення, точно не усуває ті загрози, які послугували у введенні правового режиму воєнного стану»

, – зазначив політик.

Веніславський акцентує, що наявність російських військ на тимчасово окупованих територіях і потенційні загрози з їхнього боку залишаються актуальними. Він також підкреслив, що стан президента рф Володимира Путіна може вплинути на розвиток подій, вказуючи на необхідність гарантій для досягнення тривалого миру, перш ніж можна буде говорити про можливість скасування воєнного стану.

Обставини, що впливають на скасування воєнного стану

Народний депутат зазначив, що терміни можливого скасування воєнного стану залежать від багатьох факторів, зокрема відведення російських військ і результатів міжнародних переговорів.

«Проте строки я зараз прогнозувати не можу. Це залежить від цілого ряду обставин: від перемовин, від умов, на яких зійдуться сторони»

, – додав Веніславський.

Раніше українські та західні чиновники висловлювали думки, що Путін та Трамп можуть прагнути укласти угоду про припинення вогню в Україні до свят, таких як Великдень або 9 травня. При цьому європейські країни наразі працюють над новим пакетом військової допомоги Україні, але конкретні деталі оголошуватимуться лише після виборів у Німеччині у 2025 році.

Нагадаємо, воєнний стан в Україні запровадили на початку російського повномасштабного вторгнення, супроводжуючи його загальною мобілізацією, що обмежує виїзд чоловіків віком від 18 до 60 років за кордон.

Перегляди: 17

Читайте також