» Вербували спортсменів та АТОшників на війну в Сирію: на Донеччині судитимуть злочинну групу

07 лютий 2023, Вівторок, 03:34

Вербували спортсменів та АТОшників на війну в Сирію: на Донеччині судитимуть злочинну групу

31 Грудня 2021г.


КИЇВ. 31 грудня. Резонанс. На Донеччині судитимуть злочинців, які за гроші вербували спортсменів та АТОшників для участі у збройному конфлікті на території Сирії. Про це інформує пресслужба відділу інформаційної політики Донецької обласної прокуратури, пише Резонанс.

Цитата

“За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури завершено досудове розслідування стосовно трьох чоловіків, які обвинувачуються у вербуванні найманців з метою використання у збройних конфліктах, воєнних або насильницьких діях, спрямованих на зміну чи повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, перешкоджання діяльності органів влади (ч. ч. 2, 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 447 КК України)”, — ідеться в повідомленні.

Деталі

Зазначають, що з лютого 2020 по березень 2021 року 27-річний житель Києва організував схему отримання прибутку з вербування громадян України для участі у воєнних та насильницьких діях на боці опозиційно налаштованих військових загонів до Сирійської Арабської Республіки. Для реалізації своїх злочинних намірів зловмисник залучив ще двох 20 та 21-річних жителів  Київської області.

Зловмисники, за даними правоохоронців, підшукували осіб з числа спортсменів, колишніх військовослужбовців, добровольців, які брали участь в АТО, або тих, хто мав будь-який інший бойовий досвід поводження зі зброєю. За участь у збройному конфлікті на території Сирії найманцям обіцяли грошову винагороду у розмірі від 5000 до 10 000 доларів США в місяць, залежно від рівня їхньої бойової підготовки.

Наразі обвинувальний акт спрямовано на розгляд до Деснянського районного суду міста Києва.

Додамо

Як писав Резонанс, на Донеччині заочно судитимуть засновника військово-патріотичних клубів на тимчасово окупованих територіях, де дітей виховують на ідеях сепаратизму, формуючи ненависть до України.