» Вербували українських моряків і змушували перевозити нелегалів: викрито міжнародну групу

24 березень 2023, П'ятниця, 07:39

Вербували українських моряків і змушували перевозити нелегалів: викрито міжнародну групу

30 Вересня 2021г.


КИЇВ. 30 вересня. Резонанс. У Миколаївській області міжнародне злочинне угруповання вербувало українських моряків і змушувало потім працювати на кораблях, які доправляли нелегалів із Середньої Азії до країн ЄС. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на дані СБУ.

Деталі

За даними СБУ, схему організував українець та його спільник із Туреччини.

"Жертвами" зловмисників здебільшого були жителі південних областей України, які мали проблеми з дозвільними документами моряка. Їм обіцяли високооплачувану роботу на суднах далекого плавання за кордоном. Для підтвердження надійності "компанії" одразу після "досягнення домовленостей" морякам сплачували 3 тис. доларів авансу.

Утім, як потім з'ясували, місцем роботи цих моряків ставали судна, які доправляли нелегальних мігрантів із країн Середньої Азії до ЄС.

За такі злочини у країнах Євросоюзу передбачено покарання до 20 років позбавлення волі. І більшість українських моряків замість великих заробітків отримала великі терміни ув’язнення.

За даними слідства, група "вербувальників", яка шукала моряків, нараховувала щонайменше 6 осіб.

Організатор-іноземець за одну завербовану особу сплачував своєму українському "партнеру" 7 тис. доларів. Із них 3 тис. доларів – аванс моряку, а решту розподіляли між організатором-українцем та "вербувальниками".

На рахунку угруповання — п’ять "партій" українців за кордон. Серед них щонайменше 5 осіб ув’язнено в країнах Євросоюзу.

Двох завербованих осіб безпосередньо зупинили перед відправленням за кордон у Миколаївському міжнародному аеропорті після проходження прикордонного контролю.

Наразі одного з організаторів та його спільника-вербувальника затримано. Їм повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 149 (торгівля людьми) Кримінального кодексу України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шестеро українців вербували моряків для перевезення нелегальних мігрантів до країн ЄС