» Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

01 март 2021, Понедельник, 21:00

Верховна Рада ухвалила закон про перезавантаження ДБР

3 декабря 2019г.
0
Труба

Верховна Рада проголосувала у другому читанні за президентський законопроект №2116 "Про внесення змін до Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо удосконалення діяльності ДБР".

За законопроєкт проголосувало 250 депутатів при мінімально необхідних 226, передає Резонанс 3 грудня 2019 року.

З них 224 депутати "Слуги народу", 2 депутати ОПЗЖ, 1 голос дала группа "За майбутнє", 18 депутатів фракції "Голос" та 5 позафракційних.

До законопроєкту було подано понад 300 поправок. Зокрема, депутати підтримали поправку №318, яка передбачає створення управління з розслідування справ Майдану у ДБР та переведення туди слідчих з ГПУ.

За неї проголсували 334 депутати. Згідно із законом, очільник Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав закон.

Статті про проведення конкурсу на заступників керівника ДБР виключаються, натомість директор ДБР отримує повноваження особисто призначати і звільняти своїх заступників.

Також у документі виключається участь прем’єр-міністра у призначенні директора ДБР. Директор ДБР призначається на посаду президентом України за поданням комісії з проведення конкурсу.

Згідно з законопроєктом, чинного директора ДБР Романа Трубу та його заступників звільнять.