» Верховний суд лишив без змін вирок військовому, який зарізав киянина через сварку на транспортній зупинці

07 грудень 2022, Середа, 23:01

Верховний суд лишив без змін вирок військовому, який зарізав киянина через сварку на транспортній зупинці

11 Березня 2020г.
1

10 березня Верховним судом розглянуто Касаційну скаргу захисників військовослужбовця, якого засуджено до восьми років позбавлення волі за вбивство. Вироком Деснянського районного суду м. Києва від

19.09.2018 військовослужбовця визнано винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України та призначено йому покарання у виді 9 років позбавлення волі, а також позбавлено спеціального звання молодший лейтенант.

Про це Резонансу повідомили 11 березня у прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України.

26.02.2019 ухвалою Київського апеляційного суду обвинуваченому змінено вирок Деснянського районного суду м. Києва від 19 вересня 2018 року в частині призначеного покарання та засуджено військовослужбовця до 8 років позбавлення волі.

У касаційній скарзі сторона захисту просила змінити кваліфікацію вчиненого кримінального правопорушення та зменшити міру покарання.

За обгрунтованої позиції публічного обвинувачення – військової прокуратури Дарницького гарнізону Центрального регіону України та Офісу Генерального прокурора, Верховним судом постановлено рішення щодо залишення Касаційної скарги захисників засудженого без задоволення. Остаточний вирок обвинуваченому - 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо, що екс-військовослужбовець військової служби за контрактом, 10.02.2018 року о 12.30, знаходячись на зупинці громадського транспорту у м. Києві, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних стосунків наніс ножем удар в область серця цивільному громадянину. Від отриманих тілесних ушкоджень постраждалий помер за кілька хвилин на місці події. Вбивця намагався втекти з місця події, але був затриманий працівниками поліції.