27 вересень 2023, Середа, 14:24

Верховний Суд остаточно заборонив діяльність “Партії Шарія”

6 Вересня 2022г.


КИЇВ. 6 вересня. Резонанс. Сьогодні Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної сили "Партія Шарія" і остаточно заборонив її діяльність. Про це повідомляє Резонанс із посиланням на Facebook Верховного Суду та Telegram Служби безпеки України.

Цитата

"КАС ВС остаточно заборонив діяльність "Партії Шарія". (...) Верховний Суд ухвалив постанову, якою залишив апеляційну скаргу політичної партії "Партія Шарія" без задоволення, а рішення суду першої інстанції – без змін", – ідеться у повідомленні.

Деталі

Причинами для заборони партії стали матеріали СБУ про причетність лідера та провідних членів "Партії Шарія" до:

• дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні;

• поширення антиукраїнської пропаганди щодо зміни конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету та територіальної цілісності України;

• підриву державної безпеки;

• пропаганди війни, насильства в умовах військової агресії рф.

Нагадаємо

У травні 2022 року в Іспанії затримали проросійського блогера Анатолія Шарія, якого СБУ підозрює у здійсненні злочинів за такими статтями:

• ст. 111 (державна зрада);

• ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками).

За даними СБУ, ініційовано питання щодо екстрадиції Шарія до України.