22 вересень 2023, П'ятниця, 21:10

Верховний суд підтримав Міноборони у справі скандальних закупівль

19 Квітня 2019г.
Верховный суд

Верховний суд України залишив без задоволення касаційні скарги НАБУ та Держаудітслужби України у справі стосовно скасування вимоги аудиторів до Міноборони стягнути з продуктового ТОВ "Геус-Груп" 1,31 млн грн та паливного ТОВ "Трейд Коммодіті" 149,34 млн грн збитків.

Про це свідчить постанова суду від 27 вересня 2018 р., яку ухвалив головуючий суддя Степанюк А.Г., передає Резонанс із посиланням на видання Наші гроші.

Йдеться про перевірку ДАСУ закупівель Міноборони, що відбулась на виконання звернень депутатів Верховної Ради та громадської організації "Центр протидії корупції".

Аудитори пояснили, що для виправлення порушення потрібно примусово стягнути з ТОВ "Геус-Груп" 1,31 млн грн (це сума завищення вартості продуктових наборів за договором, укладеним у 2015 р.), а з ТОВ "Трейд Коммодіті» – 149,34 млн грн (незаконне підвищення вартості палива через додаткові угоди у межах 14-ти контрактів, укладених у 2016 р.).

Правомірність цих вимог Міноборони вирішило оскаржити в судовому порядку. І це вдалось міністерству у всіх трьох інстанціях, підкреслюють Наші гроші.