04 жовтень 2023, Середа, 18:31

Верховний суд підтримав прокуратуру та повернув землю аеропорту у Хмельницькому

4 Квітня 2019г.
original

Верховний суд України підтримав позицію представника прокуратури та повернув комунальному підприємству "Аеропорт Хмельницький" землі вартістю понад 2 млн грн. Про це інформує Резонанс із посиланням на прес-службу прокуратури Хмельницької області.

Повідомляється, що ВСУ залишено без змін рішення суду першої інстанції, яким задоволено позовні вимоги прокуратури Хмельниччини про визнання недійсними розпорядження та державного акта на землі вартістю понад 2 млн грн, неправомірно передані у приватну власність.

Підставою для прокурорського реагування стало те, що відповідно до розпорядження Хмельницької районної державної адміністрації у 2009 р громадянину для ведення товарного сільськогосподарського виробництва виділено близько 1,9 га землі на території Розсошанської сільради.

Виявилось, що ця ділянка входить у масив земель, що на праві постійного користування ще з 1982 року належать КП "Аеропорт Хмельницький", а тому передаватись у приватну власність особи не могла.

У зв’язку із цим, діючи на захист інтересів держави, прокуратура звернулась до суду з вимогою визнати вказане розпорядження райдержадміністрації та державний акт на право приватної власності на землю недійсними.

Вказане рішення створює умови для повернення цих ділянок законному користувачу та відновлення фактичної роботи підприємства у майбутньому, - наголосили у прокуратурі.

Не погоджуючись із обґрунтованою позицією Хмельницького міськрайонного суду, відповідач оскаржував її в апеляційному та касаційному порядках, однак у задоволенні касаційної скарги Верховним судом йому відмовлено.

Як передає Резонанс із посиланням на Хмельницьку облраду, на реконструкцію злітно-посадкової смуги КП “Аеропорт Хмельницький” Міністерство інфраструктури України планує виділити 375 млн грн. Саме виконання цих робіт внесено окремим пунктом до проекту плану заходів на 2019-2021 роки з реалізації Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року. Наразі проект плану перебуває на погодженні в Кабміні.

У грудні 2017 року на пленарному засіданні сімнацятої сесії обласної ради депутати прийняли Програму відновлення та розвитку КП “Аеропорт Хмельницький” на 2018-2022 роки із загальним фінансуванням 724,5 млн. гривень. Впродовж минулого року за кошти обласного бюджету у сумі 3,5 млн.грн. розпочато поточний та капітальний ремонти злітно-посадкової смуги, контрольно-пропускного пункту, пожежного депо, адміністративного приміщення. Також було залучено близько 1 млн. грн з місцевих бюджетів та коштів суб’єктів господарювання.

НА ХМЕЛЬНИЧЧИНІ ПРОКУРАТУРА ВИКРИЛА ОБОРУДКУ ІЗ МАЙНОМ ТА ЗЕМЛЕЮ ПЕНІТЕНЦІАРНОЇ СЛУЖБИ НА МЛН ГРН