» Верховний суд лишив у силі вирок експершому заступнику начальника колонії Буковини

05 грудень 2022, Понеділок, 09:40

Верховний суд лишив у силі вирок експершому заступнику начальника колонії Буковини

4 Червня 2020г.
8e1ee633bd9a2c7441d2532ad41413da

3 червня 2020 року Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглянув касаційну скаргу захисника колишнього першого заступника начальника виправної колонії в Чернівецькій області, який був засуджений до двох років позбавлення волі. Він був визнаний винним в одержанні у вересні 2016 року від засудженого неправомірної вигоди у розмірі 5 тис доларів для себе та третіх осіб за вплив на прийняття рішення щодо умовно-дострокового звільнення цього засудженого.

Про це повідомляє Резонанс 4 червня із посиланням на прес-центр Судової влади України.

Крім того, колишньому першому заступнику начальника виправної колонії було призначено додаткове покарання у виді позбавлення права обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями строком на два роки.

Повний текст постанови ККС ВС у справі № 722/28/17 (провадження № 51-302км20) буде проголошено 9 червня 2020 року о 14:20.

Як нагадує Резонанс, 4 грудня 2019 року Чернівецький апеляційний суд скасував виправдувальний вирок суду першої інстанції та визнав першого заступника однієї з виправних колоній Державної пенітенціарної служби Буковини винним за ч. 2 ст. 369-2 КК України.

У суді доведено, що вказаний полковник у вересні 2016 року, діючи умисно з корисливих мотивів, одержав 5 тис доларів США хабара за сприяння засудженому в умовно-достроковому звільненні. Однак, не зважаючи на всю тяжкість злочину та без врахування всіх обставин, суд першої інстанції визнав обвинуваченого невинуватим у вчиненні злочину та виправдав.

Військова прокуратура, не погоджуючись з указаним вироком, який не є справедливим, подала апеляційну скаргу на рішення Кельменецького райсуду Чернівецької області. Колегія суддів підтримала принципову позицію військової прокуратури, врахувала всі обставини, визнала офіцера винним у скоєнні інкримінованого йому правопорушення та призначила покарання у виді 2 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посади в органах державної влади строком на 2 роки з одночасним взяттям під варту в залі суду, розповіла Українському праву речниця Військової прокуратури Західного регіону України.