Верховний суд зупинив провадження у справі за позовом екс-голови Вищого госпсуду до ВРП - Резонанс - о коррупции, взятках, судьях, власти

05 июнь 2020, Пятница, 15:44

взятка декларация ДТП в Харькове задержание в Иванковичах Мошенничество туроператоров НАБУ Нацполиция происшествия прокуратура СБУ Укрзализныця

Верховний суд зупинив провадження у справі за позовом екс-голови Вищого госпсуду до ВРП

17 февраля 2020г.

Верховний суд у складі колегії касаційного адміністративного суду під час розгляду адміністративної справи №9901/480/19 за позовом Віктора Татькова до Вищої ради правосуддя зупинив провадження до вирішення ВП ВС іншого спору з тими ж учасниками справи.

Таке рішення прийнято сьогодні під час судового засідання, передає Резонанс із посиланням на прес-службу Державної судової адміністрації України.

Позивач, екс-голова Вищого господарського суду України, просив визнати протиправною бездіяльність ВРП, що виявилася в нездійсненні упродовж 1 міс. розгляду його заяви про звільнення у відставку, зобов’язати розглянути цю заяву і за результатами її розгляду ухвалити вмотивоване рішення.

Під час судового засідання адвокат позивача заявив клопотання про зупинення провадження у зазначеній справі, оскільки на розгляді Великої палати Верховного суду наразі перебуває справа №9901/525/19 за позовом В.Татькова до ВРП.

Там він просить визнати протиправним та скасувати рішення ВРП № 2321/0/15-19 від 3 вересня  2019 р. про його звільнення з посади судді Вищого господарського суду України з підстав порушення вимог щодо несумісності (п.2 ч.6 ст.126 Конституції України).

Узявши до уваги, що рішення ВРП про звільнення позивача з посади судді ВГС України з підстав порушення вимог щодо несумісності покладено в основу рішення ВРП про залишення без розгляду його заяви про звільнення у відставку, Верховний суд задовольнив клопотання представника позивача – зупинив провадження у справі №9901/480/19 до вирішення по суті іншого спору – у справі №9901/525/19