» Вибори у Лубнах – розкрадання бюджетних грошей та масові фальсифікації

02 липень 2022, Субота, 02:23

Вибори у Лубнах – розкрадання бюджетних грошей та масові фальсифікації

22 Липня 2019г.
f3ccdd27d2000e3f9255a7e3e2c48800-wide-big

Дарина Швидка, для Резонансу

Попри те, що вибори відбулись, жорстка боротьба за перемогу триває. Так, у Лубнах, що на Полтавщині, на 148 окрузі розгорівся подвійний скандал.

Як повідомляє наш кореспондент, відповідно до первинних протоколів на цій дільниці перемагає кандидатка від «Слуги Народу» Анастасія Ляшенко з відривом у більш ніж 3000 голосів. На другому місці - самовисуванець, депутат Полтавської обласної ради від БПП Фахраддін Мухтаров.

За словами Ляшенко, є зафіксовані випадки, коли люди, які називали себе нібито представниками Мухтарова, пропонували гроші за голоси.

«На сьогоднішній день прямо у парку біля будівлі ДВК члени дільничних комісій під виглядом уточнення підробляють протоколи, змінюючи там дані на користь Мухтарова, - заявляє Ляшенко. - Члени ОВК, які йому підконтрольні, намагаються масово сфальсифікувати результат. Якщо перемагає він, протоколи одразу несуть у серверну і передають інформацію у ЦВК. Якщо я — знаходять формальні причини, щоб передати їх на уточнення».

При цьому, зауважує вона, фальсифікують навіть підписи інших членів ДВК. Такі факти журналісти та громадські активісти зафіксували на відео.

Однак фальсифікації з протоколами – це не єдине, чим запам’ятаються Лубни.

Як розповів довірена особа Анастасії Ляшенко Подорожняк Віталій, на 148 окрузі відбулось масштабне розкрадення державних коштів, які виділялись для проведення виборів.

«Попри те, що держава виділила чималі гроші на проведення виборів, голови ОВК робили все за свої власні кошти, – твердить Подорожняк- Бюджетні кошти, підозрюю, розікрали".

Гляньте уважно на тендер. Це відкрита офіційна інформація. Тут виділено майже 150 тис. грн на закупівлю паперу А4. Якщо оптова ціна 100 грн, то на 206 ОВК – це мінімум по шість пачок високої якості паперу на кожну. А по факту давали дві пачки обгорткової.

Те ж саме з канцтоварами. Виділи 200 тис. грн. Це по 950 грн на кожну ОВК в середньому.

Давали ж у сукупності на 200 грн якогось нещасного набору. Навіть на пакети для документації належить видати 300 грн на кожну ОВК. Всі купують міцні мішки для сміття. А на нашій дільниці дали один мішок, решту – люди загортали в папір! На власні очі це бачив».

За словами чоловіка, аналогічна ситуація із зловживаннями є і щодо зарплат. Згідно з офіційною інформацією, гроші на зарплати членам ОВК держава виділила у повній мірі.

«Обіцяних грошей люди не отримали, - коментує Подорожняк. – З достовірних джерел мені відомо, що наші члени ОВК робили кабінки навіть на свій кошт. Хоча з бюджету на це виділялось 1275 грн на кожну велику кабінку.

 

70% виділених коштів пішло невідомо куди. Їх могли розікрасти. Хто і у який спосіб - мають розслідувати правоохоронні органи, як і не допустити такої відвертої фальсифікації, яку ми на власні очі бачимо на 148 дільниці».

У штаб-квартирі Ляшенко заявили, що подібна ситуація із розкраданням державних коштів в часи війни – це мародерство. Тому там ініціюватимуть відповідне розслідування.

P. S. Тим часом члени ОВК... оголосили перерву у роботі. Джерела Резонансу не виключають, що саме у час "відпочинку" комісії, вночі, буде здійснено спробу маштабної фальсифікації результатів виборів на користь депутата облради від БПП.  І обіцяють адекватно відреагувати, аби захистити перемогу кандидатки від партії "Слуга народу".