22 вересень 2023, П'ятниця, 05:36

Від змісту обвинувального акту про вбивство в Княжичах ГПУ усунула потерпілих

16 Квітня 2019г.
preview_w698zc0

Із обвинувальним актом у справі розстрілу у Княжичах, спрямованим до Броварського міськрайонного суду 10 квітня 2019 р, і до цього часу не ознайомлено батьків вбитого Сергія Орлова та їхніх адвокатів.

Звісно ми розуміємо, що ст. 291 КПК містить вимогу додавати до обвинувального акту лише розписку підозрюваних про отримання його копії. І жодного згадування про потерпілих. Вірогідно із цієї норми слідчі та прокурори ГПУ зробили висновок про відсутність обов’язку ознайомлювати постраждалого від злочину із основоположним процесуальним документом, на якому базується державне обвинувачення. Цей абсурд і справді закладений у КПК, що додатково підкреслює безправність статусу потерпілого, при цьому формує наше зустрічне відношення до процесуальних керівників з ГПУ.

ТРАГЕДІЯ У КНЯЖИЧАХ: ЗАВЕРШЕНО ОЗНАЙОМЛЕННЯ З МАТЕРІАЛАМИ СЛІДСТВА ПІДОЗРЮВАНИХ

Ознайомлення потерпілого зі змістом обвинувачення – дискретні повноваження сторони обвинувачення і у справі Княжичі вони цим радо скористались.

Ну ок. На немає і суду немає.

Нагадаємо, що скарги на рішення, дії та бездіяльність слідчих та прокурорів ГПУ адвокати потерпілих теж не зобов’язані подавати. Так само як і писати про якість досудового розслідування та рівень службових осіб ГПУ саркастичні ессе на резонансних ресурсах. Але змушені будемо скористатись і своїми дискретними повноваженнями.

Зауважуємо, що обмеження потерпілих та їхніх адвокатів із змістом пред’явленого обвинувачення за фактом вбивства сина потерпілих – це грубо та показово. Формалізований підхід ГПУ до інтересів постраждалих відображає справжнє відношення представників держави до справи вбивства у Княжичах.

Отож, добре, ми ознайомимось із змістом обвинувального акту в суді. Так само як і слідчі, прокурори ознайомляться там з нашими думками про це. Отож, наразі батько вбитого у Княжичах співробітника ДСО Сергія Орлова матиме одночасно дві сторони опонентів – і сторону захисту, і сторону обвинувачення.

КНЯЖИЧІ: ГУЧНИЙ ЗЛОЧИН – ГУЧНІ ЗАЯВИ – ГУЧНІ ВИБОРИ

79408442_1258934281161237_6481872279851499520_o
Марія Островська Адвокат, заступник Голови Комітету НААУ із наближення системи адвокатури України до європейських правових стандартів